Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a fogyasztóvédelmi törvény?...

Mi a fogyasztóvédelmi törvény? 3 napon belül köteles visszavásárolni az eladó egy orrszívót is akár?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy Baby bruin márkájú kézi orrszívót, és gyakorlatilag nulla a szívóképessége. Annyit szed ki, amennyi ráragad. Tehát használhatatlan. Ezt a Tescoban vásároltam, vissza vihetem nekik a vételárat kérve, vagy elküldhetnek azzal, hogy a gyártónál reklamáljak?


Nem tsláltam erre vonatkozóan semmit a NFH honlapján.


2014. aug. 29. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az eladó nem köteles visszacserélni a hibátlan terméket. Attól, hogy te nem tartod megfelelőnek, attól még nem biztos, hogy hibás. Ennyit tud. Persze a Tesco ilyen téren általában nagyon rugalmas, persze a pénzt nem biztos, hogy vissza fogod kapni, de a becserélt termék értékét nagy valószínűséggel levásárolhatod. Bár egy orrszívó esetében ez kicsit kényes kérdés, mert már használtad, így nem higiénikus. Így már nem tudják majd újra eladni. Ha mégis hibás, akkor 3 napon belül kötelesek cserélni.
2014. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mégegyszer eladni biztos nem tudják, mert a csomagolás nem sértetlen.

Ráteszem a kezem az elejére (ahol elvileg szívna), és máshol fals levegőt szív. Tehát ahol kellene, ott semmit sem szív.


Köszönöm, akkor megpróbálom, hátha.

2014. aug. 29. 23:07
 3/6 anonim ***** válasza:

A 3 napos visszavétel nem létezik.

[link]


Online vásárlásnál viszont van.

2014. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És csak cserélni kötelesek, vagy visszaadni az árát is?
2014. aug. 29. 23:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi 3# a linket! Ezek szerint ha hibás, tehát használhatatlan, akkor köteles 3 napon belül kicserélni.
2014. aug. 29. 23:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap visszavittem, jegyzőkönyvet írt a vevőszolgálatis, hogy hibás a termék, és visszakaptam az árát.
2014. szept. 1. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!