Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a beleegyezesi korhatar 14...

Ha a beleegyezesi korhatar 14 ev, az azt jelenti, hogy ha betoltotte a gyerek a 14. eletevet es lefekszik vele egy 50 eves, akkor a felnott nem kovet el buncselekmenyt?

Figyelt kérdés
Mert ha ez igy van, az szerintem eleg beteg dolog. Egy 14 eves meg nagyon gyerek.
2014. szept. 3. 21:59
1 2 3 4
 21/39 tetro ***** válasza:
58%
aha. szóval egy 17éves lány nem szexelhet mondjuk csak egy 21évessel? és ha 22 a barátja? akkor börtönt érte? viszont ha következő évben elkaphatja a barátja dédapját is már, amíg a srác a sitten ül. jól értem?
2014. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
37%

A kérdező kommentje:


Nem azt modnom, hogy 18 ev alatt ne szexeljen senki. De szerintem normalisabb lenne, ha 14 evesnek max 18-20 evessel lehetne a torveny szerint kapcsolata, 18 utan meg nyugodtan osszejohetne egy 90 evessel is, ha ugy tetszik neki.


Mi a lényegi különbség? Gyereke lehet a 17 évestől és a - na jó 90-es bácsitól talán nem - de középkorútól is.

És a dolog technikája is ugyanaz. Egy 14 éves lánytól felelős döntés lehet, ha 13 éves fiúval szerelmeskedik, de nem felelős, ha harmincassal. Érdekes.

2014. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
61%

Teljes mértékben egyet értek a kérdezővel.


Nem normális dolog mikor egy tízen pár éves lánynak nem, hogy szexuális de bármifajta (olyanfajta) kapcsolata legyen egy tőle évtizedekkel idősebb férfival. Nem is értem, hogyan lehet másképp vélekedni a témáról.

2014. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

23., természetesen senki nem vitatja el tőled annak a jogát, hogy ne tessen ez a szabályozás. De ez van.

A jogalkotó azt feltételezi, hogy ha megengedi, hogy egy 14 éves lány és fiú egymással szexelhet, akkor nem szól abba sem bele, hogy 199-évessel is megtehesse ugyanezt.

Melyik korhatár lenne jobb? 12-18 között szabad a pálya teljesen (persze erőszakot nem véve).

A 18. születésnap egy dátum. Egy nappal előtte éretlen, egy nappal utána már felelős döntéseket tud hozni?

Beláthatod, hogy ez nem így van.

Ha nem 14 a beleegyezési korhatár, akkor mennyi legyen?

Hidd el, ha 15, 16 vagy 17 lenne, ugyanannyian rosszallnák, mint a 14-et vagy a 12-őt.

12 éves bűnelkövetőt felelősségre lehet vonni, s le lehet csukni. Ha azt mondjuk, helyes, tudta mit tett, akkor egy 14 éves gyerektől annak jogát, hogy nemi életet élhessen, milyen logikus alapon vonjuk el, szorítjuk kordába?

És azért azt lássuk be, hogy nem tömegjelenségről van szó.

A 30-40 éves korkülönbség nem tipikus.

2014. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

" Nem normális dolog mikor egy tízen pár éves lánynak nem, hogy szexuális de bármifajta (olyanfajta) kapcsolata legyen egy tőle évtizedekkel idősebb férfival. Nem is értem, hogyan lehet másképp vélekedni a témáról."



Te valamit nagyon félre értesz! Senki nem mondta, hogy ez normális.

Szerinted mennyi esélye van rá, hogy egy 14 éves 50 évessel kíván hálni?? Mert ha erőszakkal veszik rá akkor az továbbra is bűncselekmény.

2014. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Már maga a téma is elég provokatív, kitűnő troll-téma, ugyanis erre bárki valami olyat ír, ami nem a 100%-os egyetértés fejezi ki, tolja a képedbe a kedves kérdező/hasonló gondolkodású válaszoló, hogy "TE MOST KOMOLYAN EGYET ÉRTESZ AZZAL, HOGY EGY 50 ÉVES LEFEKÜDJÖN EGY 14 ÉVESSEL?" Azt nem tudom, hogy ez-e az értelmi színvonala, vagy szándékosan nem akarja megérteni az ideírt értelmes kommenteket. Mindenesetre lehet ide írni bármit, úgyis lesz arra egy ilyesmi demagóg reakció. Gratulálok amúgy a kérdezőnek, kitűnő politikus lenne, a szavak kiforgatása kitűnően megy!
2014. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Hát igen, egyetértek utolsóval!
2014. szept. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Nem bűncselekmény, de ez eléggé abnormális lenne.
2014. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Szerintem ti nem ertitek, hogy mire akarok kilyukadni. Felfogtam, hogy ti nem ertetek egyet a tennyel, hogy egy 14 eves gyerek evtizedekkel idosebb valakivel szexel. Amirol en beszelek az az, hogy a torveny ilyesmit enged. Ugyanis az a 14 eves, aki ilyesmibe belemegy onszantabol, nagy valoszinuseggel erzelmi serult (pl elhanyagoltak a szulei) es az, aki ezzel visszael, szerintem bunt kovet el erkolcsi ertelemben, meg ha a torveny nem is bunteti. A gyerek lelkeben meg komoly serulest okozhat.
2014. szept. 6. 22:14
 30/39 anonim ***** válasza:
Hát igen. Vannak sérült lelkű emberek. ;-)
2014. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!