Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a beleegyezesi korhatar 14...

Ha a beleegyezesi korhatar 14 ev, az azt jelenti, hogy ha betoltotte a gyerek a 14. eletevet es lefekszik vele egy 50 eves, akkor a felnott nem kovet el buncselekmenyt?

Figyelt kérdés
Mert ha ez igy van, az szerintem eleg beteg dolog. Egy 14 eves meg nagyon gyerek.
2014. szept. 3. 21:59
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
47%

"Amirol en beszelek az az, hogy a torveny ilyesmit enged."


Nem tilthatnak meg mindent törvénnyel, ezt értsd már meg. Részegen fetrengeni a hányásodban sem túl jó dolog, mégse tiltja törvény.


Ha egy 14 éves szexelni akar 18 éves barátjával akkor miért ne tehetné??? És miért lenne sérült ettől? Elítéled, oké, te dolgod, de hagy ne kelljen már börtönbe mennie ezért egy 18 évesnek.

Jössz itt az 50 éves hülyeségeddel, pedig ez nem erről szól hanem sokkal inkább egy 14 és egy 18 éves kapcsolatáról, ami sokkal elképzelhetőbb realitás.


Egy 14 éves a legritkább esetben akar 50 évest. Ha pedig lelki, fizikai ráhatással él a (mondjuk ki: pedofil) 50 éves, akkor ugyanúgy büntethető továbbra is.

2014. szept. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Hol irtam, hogy a 14 eves ne fekudhetne le a 18 eves baratjaval? En befejeztema a vitat, mert szovegertesi kepessegetek 0.
2014. szept. 7. 09:04
 33/39 anonim ***** válasza:
Neked 0. Többször megkérdeztük itt, hogy szerinted akkor mi legyen a jogszabály? Mi legyen a limit egy 14 éves esetén? Legyen egy maximum korkülönbség meghatározva, vagy ezt csak szigorúan 14 évesekre érted, tehát ha 15, akkor már bárkivel? Érthetetlen a logikád, azt nem lehet törvénybe írni, hogy "azért egy 50 éves ne szexeljen már egy 14 évessel".
2014. szept. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Előzőleg írta valaki PÉLDÁNAK, hogy a 17 éves még gyerek, de ha betöltötte egy nappal a 18. életévét akkor már felnőtt. Meg kell húzni valahol a határt!


Én ezt javasolnám:


16 éves kor alatt ne legyen szexeljen senkivel. Matyizás meg a hasonlók természetesen elfogadottak, mivel úgysem lehet megtiltani, ill. miért kellene? Továbbá 18 év fölött azzal fekszik össze akivel akar.


Ami kérdéses, hogy aki a 16. életévét betöltötte az hány évessel feküdhet le maximum? Nem tudom.

2014. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Nekem nem rossz a szövegértésem. ;-)


De te nem vagy képes felfogni, hogy a 18 és a 60 éves az ugyanaz jogilag! Miért is lenne más?

2014. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 tetro ***** válasza:

20.28

csak ez nem életszerű. a 16 évesek többsége manapság már nem szűz

2014. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Nem életszerű, ez tény. Hiába beszélünk a témáról, változtatni nagyon nem tudunk rajta. Neveljük normálisan a gyerekeket, és reméljük a maga korosztályával fekszik össze. Vagy nem.
2014. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"maga korosztályával fekszik össze" - ha összefekszik, akkor teljesen mindegy. Nem tudom, te milyen értelemben használod ezt a kifejezést, de rendszerint akkor használjuk, ha felelőtlen, mindegy milyen, érzelem nélküli szexről van szó. Akkor meg tényleg mindegy.

Ha önmagát nem tartja többre, mint szexobjektum, akkor mit sem számít a törvény.

2014. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nincs értelme tovább vitázni. Mindenkinek megvan a maga véleménye. Magam felől lezártam a témát.
2014. szept. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!