Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » üdv! A párom felvételt nyert...

Bandy1126 kérdése:

üdv! A párom felvételt nyert egy cégnél. Fel is vették azonnal, de csak október 1. -én tudna az új helyen munkába állni. Kérdésem:meg kell várnia az új munkahelynek a felmondási időt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 12:05
 1/7 BlackSword ***** válasza:
100%
Nem, de a régivel lehet egyezkedni... Ha maradt szabadság, kivenni...
2014. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Azonnali hatállyal is felmondhat a régi cégnél. Én így csináltam, kifizettek és mentem az új helyre 2 nap múlva.
2014. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
#2 Hogyne, csak így a volt munkáltató kártérítést követelhet, amit bármelyik bíró meg is fog ítélni neki.
2014. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog mert ez benne van a munka törvénykönyvében. A munkaviszony megszüntetése részben. Ennyi. Nem kell ezt túl bonyolítani.
2014. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mégis melyikben? Bizonyára nem ugyanazt ismerjük, így segítek, bemásolva a jelenleg hatályos adott szakaszait:

[link]


69. § (1) A felmondási idő harminc nap.

(2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött

a) három év után öt nappal,

b) öt év után tizenöt nappal,

c) nyolc év után húsz nappal,

d) tíz év után huszonöt nappal,

e) tizenöt év után harminc nappal,

f) tizennyolc év után negyven nappal,

g) húsz év után hatvan nappal

meghosszabbodik.


Kérdésben felmondási idő van, de itt az azonnali hatályú felmondás feltételei, lényeg kiemelve:

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a MÁSIK FÉL

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Kártérítéssel kapcsolatban:

84. § (1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni.

(3) A munkáltató követelheti az (1) vagy (2) bekezdésben meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.

2014. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Köszi nekem nem kell segítség én tök lazán felmondtam, nekem nincs mit bizonyíts, megtettem. Ennyi. Mit kell parázni, ezt nem értem.? Beadod a felmondást, rendezitek a dolgokat, kilépsz és kezdesz az új helyen. :)

Mi ebben a bonyolult.

Itt én irányítok nem a munkáltató. Nem kell félni ezektől a dolgoktól. Megismétlem saját tapasztalat.

2014. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Most nézem egy pár töketlen lepontozott. Ezt a sok birkát egy piti dologból ekkora ügyet csinálni. Legyetek már férfiak a talpatokon és akkor mindent meglehet oldani, békével és korrekten.
2014. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!