Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy tanár a tanítványai...

Ha egy tanár a tanítványai között mentális problémákkal küzdő (pl. autista) gyereket fedez fel, és morálisan mindenképp kifogásolhatóan bánik vele, akkor van ebben valamilyen büntetőjogi felelőssége?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy elirányítaná orvoshoz, gúny tárgyává teszi, megbélyegzi, és a többieket arra biztatja, hogy közösítsék ki, előítéleteket ébreszt a közösségben vele szemben stb.
2014. szept. 13. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem inkább ez Polgárjogi kategória, ezzel szépen lehet menni az igazgatóhoz és ő rögtön ki fogja rúgni, mert igazgató akar maradni, nem érdekli egy tanár sorsa.

Ha meg az igazgatót sem érdekli akkor felsőbb szintekre mész és/vagy nyilvánosság felé fordulsz.

2014. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

"gúny tárgyává teszi, megbélyegzi, és a többieket arra biztatja, hogy közösítsék ki, előítéleteket ébreszt a közösségben vele szemben stb."


- Érdekes, hogy ez a kérdés csak mentális problémákkal küzdő emberekkel kapcsolatban merül fel benned, holott ép embereket is meg lehet bélyegezni, ki lehet közösíteni. Te utóbbi esetben hogy gondolnád?


Amúgy el nem tudom képzelni az ilyet. Nekem van autistám, és a fejlesztő pedagógus előzetes szó nélkül ült be többször is az órámra, vagyis első kézből értesülhetett az ottani eseményekről. Emellett, gondolom, egyébként is beszélgetnek. Ha én elkezdenék olyat csinálni, amit Te írnál, jobb esetben megrovásban részesülnék az igazgatótól, amúgy meg ha többször van panasz páros lábbal rúgnának ki (ahogyan tette már hasonló esetben). Pedig nem egy elit iskolában tanítok.

2014. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem értem a támadó hozzáállást. A dolog évtizedekkel ezelőtt történt, akkor még a gyereknek nem voltak "jogai", az igazgatók szintén nem rúgtak ki tanárokat csak úgy, szülői kérésre. Minden tanár szent volt és sérthetetlen. Még a fizikai fenyítés is "természetes" volt. A kérdés lényege, hogy vajon utólag felelősségre vonhatók-e még, érdemes-e egyáltalán ilyesmin gondolkodni.
2014. szept. 14. 01:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha bármelyik válaszból Te támadó hozzáállást olvasol ki, akkor a hiba nálad van. Nem mondom, hogy nem történhetett úgy a tanárral, ahogy mondod, de nyilvánvaló, hogy nem jól értelmezed más emberek megnyilvánulásait. És ez egy lehetséges magyarázatát adja annak, amilyen negatívan értelmezed a tanár tevékenységét.


Egyébként egy betűvel nem utaltál arra, hogy ez a múltban történt. Lehetne csűrni-csavarni, hogy a tanároknak milyen lehetőségeik voltak annak idején, de elég annyi, hogy kizárt, ne évült volna el egy ilyen bűncselekmény ennyi idő után. Már ha egyáltalán bűncselekmény az ilyen, és nem pusztán szakmailag kifogásolható a tette.

2014. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MIKLÓS18 ***** válasza:
Tudok a kérdezőnek segíteni-élő példája vagyok a leírt eseménynek:autizmussal élő vagyok,de enyhén,van róla papírom is,amikor általános iskolába jártam,akkor SNI kategóriábna voltam,ugye az SNI kategória tagjait felül kell vizsgálni,ahol szakértői véleményt ad a vizsgálóbizottság,a szakértői véleményem a képi ábrázolás alól való felmentés-t is tartalmazta,mert máig az a nagyon gyenge pontom...az igazgató-helyettes egy nagyon beképzelt,orrát az égben hordó 50 év körüli asszonyság volt,aki amikor vizsga vagy egyéb tudáspróba,teszt volt,a képi ábrázolást is tartalmazó kérédseket,tételeket át kellett szabnia ugye az én esetemben,ahogy kimondta a szakértőimű!4(egyébként természettudományokra szakosodott,tehát kellett a tesztek tömkelegében ábrázolni,mert az jellemző a természettudományos tantárgyakra)de csak 11 évesen kerültem egyébként oda az általánosba,mert addig speciálisba kellett járnom,holott sokak szerint magasabb szintet érdemeltem volna,de minden ált.suli a városomban paranoiás volt amikor megtudta az autizmusomat!!még egy katolikus egyház kezén lévő iskola is kikosarazott!!aztán tehát visszatérve ez az igazgatóhelyettes az összes teszten,vizsgán magasról tett a szakértőimre,pedig születésem óta tudott az autizmusom ról!!sőt,még ő intézett nekem heti 60 perc gyógypeagógiai fejlesztést is,ami ugye szintén a szakértőim pillére volt!ez a hanyagsága az igazgatóhelyettes tanárnőmnek gyakran sok pontomba/érdemjegyembe került!!azután mégis a városom egyik kifejezetten elit gimnáziumába kerültem ahol szintén jó átlagot produkáltam és be is illezskedtem ...ez diszkrimináció voltakkor is,ha már elmúlt !ehhez mit szólnak,várom észrevételeiket!
2014. nov. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!