Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kerülhetem el egy...

Hogyan kerülhetem el egy darabig, hogy a munkáltató felmondjon nekem? (Bővebben lent, határozatlan szerződésem van)

Figyelt kérdés
Van egy kis gond a munkahelyemen, nem nagyon jövök jól ki a műszakvezetővel.Egy éve dolgozok a cégnél, január környékén lett a szerződésem határozatlan.Sajnos az apró hibákért is nagyon letol mindenkit, eddig mindig nyeltem/tűrtem, most meg sajnos beszóltam neki.Az baj, hogy egy sor betegségem is van, szóval akárhol nem tudok majd dolgozni, ez a legnagyobb probléma.Amúgy nem is érdekelne, ha egészséges lennék és úgy tennének ki.Szóval ha ma felmondanak nekem akkor jár két hét?Vagy ha elmennék táppénzre, meddig húzhatom?Jogi oldalon olvastam, hogy táppénz alatt nem küldhet el talán egy fél évig.

2014. szept. 15. 09:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Gondolom fegyelmivel azonnal elküldhetnek.Bár műszakvezetőm főnökét szerintem rá lehet beszélni, hogy közös megegyezéssel legyen legalább 2 hét.
2014. szept. 15. 09:36
 2/13 A kérdező kommentje:
Műszakvezetőmtől még az nap smsben nyomatékosan bocsánatot kértem, bár még megpróbálom felhívni.Egyébként nő.
2014. szept. 15. 09:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Már elküldhet táppénz alatt is. (hála Fidesz!) Amúgy mert visszaszólsz nem küldhetnek el. Simán szólj a főnökének, hogy embertelen a bánásmód, szívesen aláz meg titeket, nem bírtad, visszaszóltál. Szerintem ebben semmi kivetnivaló nincs (ha nem állatként szóltál vissza).
2014. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Már elküldhet táppénz alatt is. (hála Fidesz!)"


A jogszabály tulajdonképpen csak annyit változott, hogy tudathatja veled a munkáltató a táppénz alatt is, hogy utána már nem számít a munkádra. Eddig aha ilyen terve volt, akkor a munkába állás első napján tudtad meg. Nézőpont kérdése, hogy kinek mi a jobb.


"Vagy ha elmennék táppénzre, meddig húzhatom?"


Ha nagyon szemét akar lenni a munkáltatód, akkor a táppénz alatt ellenőriz(tet)heti, hogy tényleg beteg vagy-e és valóban otthon töltöd-e a betegségedet. Nem mondom, hogy akármilyen rosszban vagytok, ezt fogja tenni, de a lehetősége erre is megvan.

2014. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos elküldtek, azt mondta a műszakvezetőm főnöke, hogy holnap számoljak le.De én meg mondtam, hogy törvény szerint és úgy tisztességes ha 30 nap felmondási idő van.Ezt azért megadta.Nem tűrte, hogy visszaszóltam a műszakvezetőmnek, egyébként nem voltam állat.Aztán rögtön jött azzal, hogy nem voltak megelégedve a munkámmal.De azt mondta ilyen nincs h vissza szólok, ez nem kocsma meg ovoda...stb. Végülis közös meg egyezéssel hagyom ott őket.Csak így meg nem tudom jogosult leszek-e bő egy év után 3 hónap segélyre??!
2014. szept. 15. 23:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem rúghat ki! Minden munkáltató azt akarja elérni hogy közös megegyezéssel mondjanak fel. Fel akarsz mondani? Nem. Akkor mi ebben a közös megegyezés? Rúgjanak ki törvénytelenül, aztán a többit a munkaügyi bíróságon intézhetitek. Alá ne írj semmit!!! Lesz jó zsaru-rossz zsaru, zsarolnak, fenyegetnek, lefizetnek, dícsérnek, lesz mézesmadzag, de te ne írj alá semmit! Az az ő érdekük. Ami papírt kapsz, azt tedd el, és egyből munkaügy. Ebből nem jönnek ki jól.
2014. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Nem rúghat ki!" -> "most meg sajnos beszóltam neki"


Számít esetleg az, hogy pontosan mi hangzott el, de alapból az, hogy a ellentmond a munkaadója utasításának, az kirúgást vonhat maga után.

2014. szept. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem hogy a sértettségének adott hangot, nem pedig a munkát tagadta meg.
2014. szept. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem a munkát tagadtam meg.Szinte már istennek képzelte magát.Tudatta velem h ő a felettesem, én meg megrántottam vállamat és azt mondtam: na és akkor mi van?? És ő ezt úgy értelmezte, hogy lekezelem.Amilyen a mosdó olyan a törölköző!


De most tényleg? Közös megegyezéssel mondok fel akkor jogosult vagyok segélyre? Itt is akarom hagyni ezt a multit, mert 4 műszak mellett nem tudok meggyógyulni még félig sem.edzenem kell sportolni/gyúrni, 4 műszak mellett nem megy.Ezért szükségem van 3 hónapra. Amúgy kicsit én is hülye vagyok, prémiummal együtt 232EFt-ot kaptam. De nem minden a pénz.

2014. szept. 16. 12:02
 10/13 anonim ***** válasza:
2-3 hónap segély? Miért nem választod a 2-3M kártérítést?
2014. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!