Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet a holokausztró...

Miért nem lehet a holokausztról vitát tartani?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, rendezek egy vitát, a vita résztvevői pedig sorshúzással döntik el, hogy ki melyik oldalt képviseli. A vita végén a résztvevők egyik felét mindenképp letartóztatják? De miért amikor nem is tudhatta előre? Meg nem is biztos, hogy egyetért vele.

2014. szept. 17. 17:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%
7: Az én egyik ősömet is elvitték Tatabányán a nyilasok, mégsem hisztizek...
2014. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
34%
Ó, drágám, ez olyan, mint Galilei idejében, forog vagy nem forog ? A tény nem vitatéma.
2014. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 *Victorique* válasza:
70%

Ami tény az tény.

Nekem csak azzal van bajom, hogy ha nem is ekkora horderejű (mert ugyebár zsidó bármelyik országban élhet, de egy adott ország sorscsapása csak arra az adott országra jellemző), de fárasztó az év 365 napjából 300 napon ebbe botlani ha nem az egyik, akkor a másik tv csatornán, vagy valamely rádióban vagy újságban, de már a könyökömön jön ki. Amúgy a többi is fárasztó, de nem csinálnak belőle ekkora porverést, még az amcsik sem szept. 11-éből (pedig ők "AZ" kihaőnem amcsik). Ami volt elmúlt, nem lehet jóvá tenni sohasem, mert az emberi élet felbecsülhetetlen értékű, de nincs értelme még évtizedeken, századokon keresztül előhozakodni vele, és erre hivatkozva bármiféle előnyhöz jogot formálni, vagy sajnáltatni magukat (nem velük történt, emlékezzenek meg az áldozatokról aztán ennyi, ahogyan minden más nép is teszi.)

2014. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
17%
A vita nem azon szokott menni hogy volt-e vagy sem, hanem az áldozatok számán.
2014. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
55%
15: Meg azon, hogy szisztematikusan irtották-e a zsidókat, vagy sem. Áldozatok voltak, csak nem feltétlenül úgy és attól, ahogy azt hivatalosan gondolják.
2014. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 tetro ***** válasza:
28%

18.10

mert a német haláltáborok nem léteztek? el se vitték a zsidókat?

2014. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
17-es erre most, hogy válaszoljon, pont ez a probléma. Nem a vitát kell itt lefolytani.
2014. szept. 17. 19:07
 18/25 tetro ***** válasza:
5%

19.07

nyugodtan válaszolhat hidd el nekem. nem fog rászakadni a plafon.

2014. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
47%

17: Az alatta lévő hozzászóló is én voltam. Nekem is elvitték a nyilasok az ősömet...


Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy nem haláltáborok voltak, hanem munkatáborok. A legtöbb ember pedig akkor halt meg, amikor akadozott az ellátás és nem tudtak rendesen enni adni a foglyoknak. Ezzel szemben a hivatalos álláspont az, hogy a németek még akkor is napi 3000 embert égettek el, amikor már amúgy is faszénből kellett mindenhez előállítani az üzemanyagot. Ugye mennyire reális? A rengeteg egyéb problémáról inkább nem is akarok beszélni.


(még jó, hogy nem antiszemitázhatsz, mert zsidó vagyok)

2014. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 tetro ***** válasza:
53%

19.09

persze azon lehetne vitatkozni, hogy mettől meddig hány ember, és mennyire volt a kiirtás szisztematikus. de arra azért több ezer bizonyíték van, hogy voltak szisztematikus kivégzések. gondolom a több ezer tanú vallomás sem lehet mind kamu.

és hogy mennyi volt a konkrét szám? soha sem tudjuk meg. és baromira nem is számít szerintem. vagy a te lelked nyugodtabb lenne, ha valaki azt mondaná, hogy nem volt hatmillió áldozat csak kettő?

2014. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!