Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan kaptam a büntetést?...

Jogosan kaptam a büntetést? Ezzel fordulhatok a Fogyasztóvédelemhez?

Figyelt kérdés
A történet a következő. 2 nappal ezelőtt (09.18) Pilisvörösváron felszálltam a Volán buszra. A bérletem Pilisvörösvártól szólt az Ürömi elágazásig. Innentől pedig Budapest kiegészítő bérletem van. Ezen a napon csak Vörösvár végéig utaztam, tehát nem volt szükségem a Budapest bérletre. A Volán bérletem 20-ig érvényes volt, a Budapest bérletem 1 napja járt le. A buszon jött az ellenőr megmutattam neki az érvényes Volán bérletemet és a diákigazolványomat. Ő erre elkérte a Budapest bérletemet is, ami le volt járva. Erre megbüntetett 8 ezer forinttal. Szerinte csak a két bérlet együtt jogosít a kedvezményre, ezért kaptam a büntetést. De hát külön veszem a bérleteket, és ha önmagában veszem meg akkor is kedvezményes mivel diák vagyok. És különben is minek kell Budapest bérlet a Volán járataihoz? Amikor metróval utazom, soha nem kell bemutatnom a Volán bérletemet. 5 éve utazom így, soha senki nem kérte még el a Budapest bérletemet a Volán járatán, a villamoson és a metrón pedig nem kérik a Volán bérletét. Jogosan érzem átverve magam?

2014. szept. 20. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Igen, jogosan. Honnan tudta az ellenőr, hogy van Budapest bérleted? A kedvezményre a diákigazolvány jogosít, nekem soha nem volt Volán bérletem, mégis kedvezményes BKV-bérlettel járok.
2014. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy szerinte a kettő csak együtt érvényes. Szerintem meg ilyen nincsen.
2014. szept. 20. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:

A BKSZ kiegészítő jegyek és bérletek körül elég nagy a kavar, amióta bevezették, csak a baj van velük.

Ha a bérleteden BEB kiegészítő szerepel, akkor csak BKV bérlettel együtt érvényes.

De itt a Volán utazási szabályzatát kell megnézni, azt meg nem ismerem részletesen.

Ha viszont a Volán bérleted nem BEB kiegészítő, akkor teljesen alaptalan volt a bírság.

2014. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítő volt. De így sem tartom jogosnak, hiszen csak addig utaztam, ameddig a bérletem Szólt. A metrón se kérik el a Volán bérletet, csak a Budapest bérletet. Arról nem is beszélve, hogy megnéztem és nem olcsóbb a kiegészítő bérlet. Kilométerben számolják és a diákigazolvány miatt kedvezményes. De mindegy is, holnap Bemegyek a fogyasztóvédelemhez panaszt tenni. Majd ők eldöntik, hogy kinek van igaza.
2014. szept. 21. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez itt elvi kérdés: a csatlakozó bérlet csak a Budapest bérlettel együtt érvényes, az az alapja, ahhoz csatlakozik. Senki nem mondta, hogy a "sima" bérletnek más az ára, viszont azzal meg elvileg nem utazhatsz folytonosan, hanem a határponton le kéne szállnod, majd vissza.

A Budapest bérlethez nem kell felmutatni csatlakozót, abban semmi logika nem lenne. (A csatlakozó bérlet feltétele a Budapest bérlet, és nem fordítva.)

Igazságosnak semmiképp nem igazságos ez a rendszer, amelyik ellenőr ezen szívózik, az vérbeli köcsög. De nem hiszem, hogy bármit tudsz tenni az ügyben, legfeljebb írhatsz egy szívhez szóló levelet a Volánnak, hátha méltányosságból elengedik a büntetést.

A fogyasztóvédelemmel sokra nem fogsz menni, az két fél között nem tesz igazságot, legfeljebb megbünteti a céget, ha tényleg szabálytalanságok állapít meg.

2014. szept. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De ezzel sem utazhatok folyamatosan. A sima bérlettel és ezzel a bérlettel is csak az Ürömi elágazásig megyek. Onnan Budapest bérlet van, ha kiegészítőként veszem, ha nem. Nincs különbség, sem árban, sem pedig kilométerben. Ezért érthetetlen az egész.

A büntetést meg megérdemli a Volán.

2014. szept. 24. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!