Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fogyasztóvédelemhez fordulha...

A fogyasztóvédelemhez fordulhatok, ha egy étteremben becsaptak bennünket?

Figyelt kérdés

A szitu a következő:

Egy drága olasz étteremlánc hirdeti az interneten, hogy vasárnaponként az V. kerületi éttermükben 12-15 óráig 50%os kedvezménnyel lehet ebédelni. Mi elmentünk ma oda, majd amikor a 100%os számlát megkaptuk, szóltunk, hogy nem 50%nak kéne lennie?

Mondták, hogy ez az ajánlatvisszavonásig volt érvényes. Mondtam, hogy én még ma délelőtt is olvastam a honlapon, hogy 50%os kedvezmény jár.

A válasz: az a többi étteremre vonatkozott, náluk PONT A MAI NAPTÓL (milyen érdekes) nem él az akció. Most hazajöttem, és még mindig fent van a neten a hirdetés, és a külön vicc, hogy vasárnapi napon csak ebben az egy étteremben van kedvezmény, a többi helyen hétköznap.


Eltettem a blokkot, és kinyomtattam a honlapot (ráírja a dátumot a nyomtató a csücskére).


Így a fogyasztóvédelemhez, vagy hová fordulhatok panaszt tenni, ill. a nekem visszajáró összeget hogy fogom megkapni?


Köszönöm a segítséget.


2009. ápr. 5. 16:31
 1/3 anonim válasza:
100%

Ezzel sajna nem tudsz mit csinálni :(

Bármit kitalálhatnak, semmit sem érsz vele.

Sajnálom hogy ez történt Veled.

2009. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért nem írtál be a vásárlók könyvébe?

Azzal nagyobb esélyed lett volna a fogyasztóvédelmi főfelügyelőségnél, de így sem lehetetlen, mert ez szerintem a vásárló megtévesztése.

Itt találod őket: [link]

2009. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat, képzeljétek, írtam az étterem honlapján található ímél címre, és nem győztek bocsánatot kérni, mert volt aznap akció, csak a minket kiszolgáló pincér nekünk nem adta meg.

Engesztelésképpen visszakaptuk a teljes számlaösszeget, még kicsit többet is, mert levásárolható kuponban adták, és csak 1000es címletek vannak. Szóval megoldódott, de az biztos, hogy legközelebb erélyesebben reklamálok a helyszínen! :)

2009. ápr. 12. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!