Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A shockoló és a gázspray a...

A shockoló és a gázspray a jelenlegi önvédelmi szabályozás szerint engedélyezett nálunk?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg csak a magánterületen (lakásban) való birtoklása engedélyezett vagy utcára is kivihetem magammal önvédelmi céllal?


Hogy van ez most?



2014. szept. 25. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A gázspray az engedett (persze nem mindegy hány ml es) azt viheted utcára is. Nem kell semmi engedély. Sokkolni nem lehet sem otthon, sem utcán. (legálisan nem)
2014. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
"shockoló" mit is jelent? Én csak az a magyar szót ismerem, hogy sokkoló. És nem érzem szükségesnek a birtoklását, jól elvagyok nélküle.
2014. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kovpet ***** válasza:
59%

"Önvédelmi szabályozás" nem létezik. A fenti kérdéskörről a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet szól (a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről).


Sokkoló nem forgalmazható magánszemélynek, de ettől az eszköz legálisan tartható, csak közterületen nem birtokolható. Ami nem baj, mert a sokkoló teljesen alkalmatlan önvédelemre, az egy kényszerítőeszköz.


Gázspray nem kkve, ha 20g alatti és nem kapszaicin a hatóanyag (magyarul: nem paprikaspray).

2014. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A shockoló egészen tiltott kategória. A sprichkolókról pedig olvasgassál itt. :)


[link]

2014. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"a sokkoló teljesen alkalmatlan önvédelemre"


A töködhöz nyomnák a százezer voltot, rájönnél hogy mennyire is alkalmas önvédelemre. :D

2014. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
#4! !!!:-)))))
2014. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kovpet ***** válasza:
gazfegyver-ufo.hu vs Jogtár? LOL :)
2014. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

oké, hát eltérőek a válaszok, de azért köszi, ezek szerint lakásban tartható.


és akinek volt már hozzá szerencséje, árulja el nekem legyen szíves, hogy ezekben is léteznek különböző erősségűek? és V-ra vagy A-re mérik őket?

a másik kérdésem: az csak jól megcseszi az illetőt és a fájdalom miatt elfut, vagy ha erősebb fajta, akkor képes akár eszméletlenre is kiütni? vagy mire képes az legrosszabb esetben?

2014. szept. 26. 08:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tartható! Magánember meg sem vásárolhatja, hivatalosan.

Erősség, természetesen voltban mérik, ötvenezertől akár hatszázezer voltig, minél erősebb annál vastagabb ruházaton megy át az elektromos ív, jobban az erősebb sem fáj, az amper szám alacsony, ezért nem vágja agyon az embert az áram. Csak fájdalmat okoz, nem esel tőle össze. Olyan mint mikor megvág a 220, csak az alacsony amper szám miatt a sokkoló kevésbé veszélyes.

2014. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kovpet ***** válasza:

Caution: idézd be akkor az ezt tiltó jogszabályt kérlek.


Gugliztam kicsit, ezt találtam:

kaliberinfo.hu/hirek/sokkolo-legalisan-viselheto

nem is kkve a fentiek szerint.


Tudom, mivel kaliber, neked nem tetszik majd, de ez egy ORFK-s hivatalos levél, ha lehet, ne UFÓ-s linkekkel akard megcáfolni, hanem konkrét jogszabályi hivatkozással.

2014. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!