Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valóban nem használható...

Valóban nem használható "adószámos magánszemély" formula kézművesként 2013-tól? Mi a jelenlegi szabályozás?

Figyelt kérdés
Túl sok és túl különböző infot találtam, nem tudom már hova tenni.
2013. jún. 15. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Könyelőként mindig azt szoktam mondani,hogy aki az adószmos magánszemély kategóriát kitalálta, azt szívlapáttal kellene jól megkenegetni, mert a kifizetők nem tudják értelmezni ezt a kategóriát.Ugyanaz az aállatfajta, mint a megbízási jogviszony, vagyis minden jjárulékot és adót vonni kell tőle, legfeljebb abban különbözik, hogy 10% vagy tételes költségelést választ.

Megbízással elég érdekes a kézművsség, és nem is tudom, hogy pl nyugtát hogyan tud adni, ha magánszemélynek értékesít és hogyan feizeti vallja a járulékait, különös tekintettel a szociális hozzájárulási adóra...

szóval valmi vállalkozási forma félét kellene erre kitalálni, van néhány, pénztárca dönti el, mi éri meg és mi nem, főleg, ha nincs mellette más főállása.

2013. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos én is detto ugyanezt vettem észre, ki lehetett az a hatökör, aki ezt létrehozta? Mintha direkte arra menne ki a játék, hogy megbüntessenek...
2013. jún. 24. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!