Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A shockoló és a gázspray a...

A shockoló és a gázspray a jelenlegi önvédelmi szabályozás szerint engedélyezett nálunk?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg csak a magánterületen (lakásban) való birtoklása engedélyezett vagy utcára is kivihetem magammal önvédelmi céllal?


Hogy van ez most?



2014. szept. 25. 09:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Na most akkor mi a helyzet itt fiúk?


És ezek szerint az csak filmbeli mese, hogy sikerült a támadót "megcsípni" vele, és az összeesik ott helyben és 20 percre eszméletlen lesz? tehát ilyen nincs, ha jól értettem itt az egyik írást?

2014. szept. 27. 07:40
 12/14 anonim ***** válasza:
Az nem tűnik eredeti ORFK-s levélnek, szerintem hamisítvány.
2014. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kontakt sokkolótól senki nem esik össze, esetleg ordít egy nagyot. :)
2014. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyébként nem csak hogy nem a legjobb önvédelemre de szabálysértés is.



175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet


a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről


A Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény 100. §-a (1) bekezdésének a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:


1. § E rendelet hatálya a mellékletben felsorolt közbiztonságra különösen veszélyes eszközökre és az azokkal kapcsolatos egyes tevékenységekre terjed ki.


2. § E rendelet alkalmazásában


1.1 elektromos sokkoló: olyan hordozható elektromos eszköz, amely kis áramerősség mellett legfeljebb 10 000 V elektromos feszültség előállítása és közvetítése útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas, nem kizárólagosan, de beleértve az elektromos sokkoló botot, elektromos sokkoló pajzsot, bénító lövedéket kilövő pisztolyt és elektromos sokkoló lövedéket kilövő fegyvert;

2014. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!