Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezi-e valami a magyar...

Kötelezi-e valami a magyar postát arra, hogy a hétköznapi ember számára hozzáférhetően, olvashatóan, egyértelműen közzétegye azt, hogy hány nap alatt teljesíti vállalt szolgáltatásait? Működik-e vele kapcsolatban a fogyasztóvédelem?

Figyelt kérdés
Valamikor a magyar posta arról volt híres, hogy gyors és pontos volt. Manapság ez nem mondható el róla. Egyszerű levélküldemények ugyanabból a városból ugyanabba a városba időnként elképesztően későn érkeznek meg. Honnan tudható meg, ezt jogszerűen tette-e, vagy a szolgáltatási vállalásait tényleg megszegte. Kidobott pénz sokszor, amit mi, vevők, "fogyasztók" a postának kiadunk

2014. szept. 25. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem tudsz mit csinálni. Nekünk anyagi kárunk is keletkezik rendszeresen abból, hogy nem időben kézbesítik a számlákat. Olyan is volt, hogy a rendes csekk és a felszólítás együtt érkezett.


Ha pedig bemennénk szólni, valószínű a válasz az lenne, hogy banki átutalással is teljesíthető a fizetés...

2014. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem, semmi. Lassan már oda jutok, hogy nem bízom semmiben, ami "Magyar" vagy "Nemzeti".

Mindenesetre ne szerencsétlen kézbesítőt okold miatta, nem ők válogatják ki. Anyukám pont nemrég panaszkodott, hogy egyhetes feladású levelek kerülnek hozzá valahogyan.

Bár valószínűleg segítene a helyzeten, ha elég ember lenne, aki kiviszi a leveleket, mert egyre kevesebb a kézbesítő, ezáltal a megmaradt alkalmazottaknak még több munkája van, mert azt nem lehet, hogy a 4. utca nem kap levelet, mert Pistike felmondott. Ezért aztán még többen mondanak fel, mert így meg 3x annyit kell dolgozniuk ugyanannyi pénzért. Szívás mindenkinek.

Fizessétek a számláitokat átutalással, az a legtutibb.

2014. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

...mert azt nem lehet, hogy a 4., 5., 6. és 7. utca nem kap levelet...


Így életszerűbb. :)

2014. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!

Tegyétek meg már azt a szívességet, hogy jelezzétek, melyik megyéből, melyik településről írtok.

Az az érzésem, nem azonosak a jelenségek...

Előre is köszönöm.

2014. szept. 25. 13:05
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Budapestről. Második vagyok.
2014. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2-es Hozzászóló!


Szó sincs arról, hogy a kézbesítőt okolnám.

Azokat okolom, akik kitalálták, hogy Budaörsre kell szállítani az ÖSSZES feladott levelet szétválogatásra. Ez tömény hülyeség: lehet, megnöveli a Budaörsön munkát kapók létszámát, de munkahelyet csökkent más városokban, akár a megyeszékhelyen, szállítási gondokat növel, és ami a legfontosabb, a levélkézbesítés idejét szükségtelenül megnöveli.

De A KÖTELEZÉS-re kérdeztem rá..

Ti láttatok-e kifüggesztve az árjegyzék mellett szállítási határidőket, időtartamokat?????

2014. szept. 25. 13:13
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nincsen semmiféle kötelességük. Vagy legalábbis eltitkolják, ha lenne nekik.
2014. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Évekkel ezelőtt hadakoztam velük, mert sorozatosan késve érkeztek meg hozzánk levelek, és a mi leveleinket sem kapták meg a címzettjeink időben.

A HBM-i postaigazgatóság akkori vezetője írt akkor egy általuk betartandó időközt: 3-5 nap, miközben megvédte (gondolom, mást nem tehetett...) a budaörsi rémálmot. Európai Uniós elvárásokról szólt.

De ez már elég régen volt...

2014. szept. 25. 13:34
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Az elsőbbséginél általában figyelnek, hogy odaérjen 3 napon belül, de a többinél nem érdekli őket. Biztos az az igaz, amit neked mondtak, de én még sehol nem láttam leírva határidőt.
2014. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Bocs, lemaradt, ezt a 7-es Hozzászólónak írtam, hogy van elvárás.

Amúgy elméletileg kell legyen, mert amikor feladom a levelem, és megfizetem a feladási díjat, az egy valamilyen szerződésfajta. Tudnom illene, mit kapok a pénzemért. Ha azt tudom, hogy nem ér célba a megírt levelem, akkor nem ezt a módot választom.

Én ezt tiszta sornak tartom: valamit, valamiért, de tudnom kell, hogy érdekeimnek megfelelően választhassak.

Ti nem így gondoljátok?


Tehát: ki kell-e írniuk, hány napot vesz igénybe a vállalásuk teljesítése?

Ki van írva, csak mi nem vesszük észre?!?

2014. szept. 25. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!