Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezi-e valami a magyar...

Kötelezi-e valami a magyar postát arra, hogy a hétköznapi ember számára hozzáférhetően, olvashatóan, egyértelműen közzétegye azt, hogy hány nap alatt teljesíti vállalt szolgáltatásait? Működik-e vele kapcsolatban a fogyasztóvédelem?

Figyelt kérdés
Valamikor a magyar posta arról volt híres, hogy gyors és pontos volt. Manapság ez nem mondható el róla. Egyszerű levélküldemények ugyanabból a városból ugyanabba a városba időnként elképesztően későn érkeznek meg. Honnan tudható meg, ezt jogszerűen tette-e, vagy a szolgáltatási vállalásait tényleg megszegte. Kidobott pénz sokszor, amit mi, vevők, "fogyasztók" a postának kiadunk

2014. szept. 25. 10:34
1 2
 11/15 anonim válasza:
79%

Kézbesítő vagyok, és a legjobb tudomásom szerint...

Sima belföldi levélre D+5 munkanapot napot vállal a posta (ahol D a feladás napja)

Elsőbbségi belföldi sima/ajánlott levélre D+1 napot

Sima/tértivevényes/hivatalos ajánlott levélre D+3 nap.

Továbbá külföldről érkező 500 gramm alatti küldemények (közönséges vagy tételes) elsőbbségi levélként kezelendőek, aznap kézbesítenünk kell. Címzett újságok (MP HLÜ által névre szóló színes újságok) D+2 nap.

És igen, az elmúlt 1-1.5 hétben tényleg régi feladású levelek kerültek hozzánk, még "friss" módszerrel dolgoznak az OLK-ban (Országos Levélfeldolgozó Központ).

23-án kaptam meg egy 15-én feladott sima belföldi levelet, ráadásul helyben adták fel. Nekem volt kellemetlen mert az ügyfél már 16-án kereste :D

2014. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves Kézbesítő!


Nagyon köszönöm a hasznos válaszodat.


Ezeket a dolgokat nekünk ismernünk kellene, nekem ezzel is bajom van, nemcsak azzal, hogy egy sima levél a 21. században, meghazudtolva az előző két évszázad gyakorlatát, 5, azaz öt nap alatt kerül ugyanazon város másik, földrajzilag nem nagy távolságú helyén lévő másik utcájába.


Hasznosnak tartom a válaszodat, és nem értem azokat, akik 54%-os értékelésűvé tették. Nem Te vagy a felelős amiatt, hogy ilyen botrányosan működik az a szolgáltató vállalta, amelyikben dolgozni kényszerülsz.

Talán, ha megindokolnák....

2014. szept. 26. 09:17
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!

Köszönet a figyelmetekért, a válaszaitokért.

A feltett kérdésemre kapott válaszok alapján kijelenthető, (???)

- hogy a postát nem kötelezi semmi arra, hogy levélkézbesítési szolgáltatásainak vállalt határidejeit számunkra nyilvánossá, ismertté tegye

- hogy a posta által nyújtott szolgáltatásokkal kapcsolatosan nincs felügyelet vagy fogyasztóvédelem


Ha ezek téves következtetések lennének, köszönettel várom vagy várjuk a további hozzászólásokat.

2014. szept. 27. 09:29
 14/15 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező,

ezek bizony téves következtetések!

Természetesen minden szükséges információ elérhető minden postahelyen és interneten is.Minden postán megtalálható az ügyféltérben egy-két vaskos könyv:a postai szolgáltatások általános szerződési feltételei-vagy valami hasonló címmel.Interneten pl. levelekhez:

[link]

Az is ki van hirdetve hol lehet panaszt tenni.

Egyébként a kézbesítőnek igaza van.sima levél max. 5 munkanap,elsőbbségi levél max. 2 munkanap (de az ászf-ben pontosan le van bontva %-os értékekre.

Üdv:egy volt postás.

2014. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt Volt Postás Hozzászóló!


Amit itt ajánlasz, az egyáltalán nem elégíti ki a kérdésben feltett követelményeket. "Egy vaskos könyv" - valahol az üzlettérben. Vagy a felajánlott internetes cím.

Nekilát-e ennek végigbogarászásához egy hétköznapi ember?!? Aligha.

Ha a posta ki tudja szedni külön egy lapra a postai levelek, kisméretű csomagok díjszabásait, akkor hogy a csudában nem tudja mellészerkeszteni az ezekhez tartozó vállalási időt?!

Ha valaki rákényszerül, hogy a posta szolgáltatásait vegye igénybe, amiért külön fizet, akkor miért nincs kifüggesztve a felvevő ablakoknál egy ilyen közérdekű tájékoztató?

2014. szept. 30. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!