Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt most komolyan megtehetik...

Ezt most komolyan megtehetik velem a munkahelyemen? Nem számít ez diszkriminációnak? Feljelenthetem őket ezért a megkülönböztetett bánásmódért?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy egy NAV-os ellenőrzés során annyi stiklire derülne fény, hogy nem ezt az egy boltot, az egész láncot bezárnák seperc alatt. Például a kettős könyvelés miatt. Vezetni kell egy jelenléti ívet, amelyen a ténylegesen ledolgozott munkaórák számát kell feltüntetni az alkalmazottaknak, például 14.00-től 22.00-ig. Viszont! Mint kiderült, a sok kilépés miatt az újonnan belépőket már csak 4 órába jelentik be, és ha bármilyen probléma adódna, mondjuk egy NAV-os ellenőrzés, nekünk, alkalmazottaknak kell kifizetnünk milliós bírságokat.

Emellett. A főnöknőm szerint az, aki beteg lesz, ne adj isten, leesik a lépcsőn, és kitörik a lába, az megbízhatatlan, éppen ezért azonnali hatállyal eltávolítják a munkahelyről. Én tegnapelőtt dolgoztam egy napot betegen, mire hazaértem, negyvenfokos lázam volt, másnap meg ki kellett hívni hozzám az orvost, mert azt a minimális 500 méteres távot a rendelőig nem tudtam megtenni, hiszen wc-e is csak segítséggel tudtam menni. Az ok enyhébb gennyes mandulagyulladás. Ma reggel írt Facebookon az egyik munkatársam, hogy a főnökség üzeni, ki vagyok rúgva. Ilyenkor mit lehet tenni? Igaz, az én tapasztalataim szerint, ha az ember gyakorlatilag házal az önéletrajzával, és kicsit rámenősebben keres állást, akkor nem kell hónapokig keresgélni, legalábbis nekem nem, mert én bármilyen munkakörben elvagyok. Most, itt konkrétan árufeltöltő voltam, és elvárták volna, hogy negyven fokos lázzal pakolásszam nekik a hatkilós ásványvizes kartonokat, stb. Csak szerintem nem tehetik ezt meg? Vagy el vagyok tévedve?


21L



2014. szept. 26. 09:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sajnos bármit megtehetnek már, kivagyunk szolgáltatva, nem kicsit.. nagyon
2014. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem tehetik meg, ha volt munkaszerzodesed, akkor hasonlitsd ossze a valosaggal. Esetleg nezz korul a munkahelyiterror blogon, ott rengeteg hasonlo eset van dokumentalva. Egyebkent persze most megfenyegetheted, meg minden, de nem sokat nyernel vele, es ha vissza is venne, akkor nyomorusagos munkad lenne ahol azt lesik miert rughatnak ki. Igazabol ha normalis eletet akarsz, akkor elmesz tanulni, es nem ketkezi munkas leszel a szalag mellett, mert azokbol tulkinalat van, ezert barmit megtehetnek veluk. Sajnos a magyar munkaero tobbsege csak szarlapatolasra jo, ha te ennel tobb vagy, akkor tegyel is erte.

A kettos konyveles egyebkent nem az, amire te gondolsz.

2014. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha próbaidő alatt rúgtak ki akkor semmit nem tehetsz.
2014. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát ha próbaidő alatt vagy, akkor bármikor elküldhetnek, indoklás nélkül. Úgyhogy nem is tudsz semmit sem tenni.
2014. szept. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

bármit megtehet magyarországon egy munkáltató következmények nélkül.


egyenlő bánásmód, vagy jogi perlekedés, amit valószínűleg úgyis te veszítesz el.

2014. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Most tulajdonképpen mi a kérdés?

Próbaidőn belül teljesen jogosan rúgnak ki, semmiféle indoklás nem szükséges. Persze ettől függetlenül írásban kell közölniük, amíg ezt nem teszik meg, addig fennáll a munkaviszonyod. Kollégán keresztül FB-üzenetben, ilyen jót is rég röhögtem. :D

Nem kell ilyen helyen dolgozni. Amíg táppénzen vagy, addig nehezebben is tudják átadni a felmondást, így érdemes minél tovább maradni. Utána meg csak a hülye akar olyan helyen dolgozni, mint ez. Miután kiléptél, szépen be is jelentheted őket 1-2 szervnél, lehet, hogy csődbe is mennek a sok büntetés miatt.

Meg mi az, hogy nektek kell kifizetni a cég milliós büntetését? Mégis milyen jogcímen terhelnék azt a munkavállalóra? :) Valaki nagyon el van tévedve annál a cégnél. (Mondjuk az is hülye, aki tudja, hogy csak 4 órára van bejelentve, és többet dolgozik. De ebbe most ne menjünk bele.)

2014. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!