Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtámadható egy végrendelet...

Megtámadható egy végrendelet az alább felsorolt okokkal?

Figyelt kérdés
Felmerult a gyanu hogy elettarsam, illetve neveloapam kozott van valami, szuletett egy gyermekunk masfel eves jelenleg. Elettarsam nagy vonalakban annyit rola hogy lusta, es buta, kifogasokat keres arra hogy miert nem csinalja meg a dolgait, 1 pelda az intelligencia hianyara: befujt legyirtoval a gyerek felforralt tejet nem takarta le se az etelt az asztalon, az ablakot nyitva hagyta, ennyit rola! Apam ramhagyta a hazat meg a foldeket (2,5 hektar) hivatalos vegrendelet van rola ugyvedi, ha az elettarsam ilyen olyan ketszinu ugyeskedesei reven aput bepalizza es raveszi arra hogy haszonelvezete legyen az orokolt vagyonon halalaig es akkor en el sem adhatom, megtamadhatom e a vegrendeletet? Apam beteg parkinzon koros 67 eves, az unoka jovoje miatt gondolom ugymond zsarolna vele aput elettarsam lelkileg pl hogy mi lesz a kicsivel ha szetmegyunk, meg ilyenek. Szomszed mondta hogy apu azt mondta neki ha en elmegyek dunantulra dolgozni vagy pestre vagy akarhova o nem marad egyedul, elettarsam pedig nekem azt mondja akkor o hazamegy dunantulra nem.marad itt apuval mer apu taperolta, de sztem csak ugy taperolhatta meg ha a bnom tett felé apro kicsit felreertheto jelzeseket mikor dolgozom es nem vagyok otthon, szoval bnom olyan rafinalt eloskodo tipus o sose hibas semmibe, nem tehet rola ha apu ilyet tesz, erzelmileg zsarol engem is bnom (elettarsam), nem tudom mit tegyek, felek hogy lehet ebbe valami, igaz a dolog mert apammal osszevesztem es a fejehez vagtam ezt hogy tapizza ha nem lenne igaz egybol tagadta volna, szoval ha igy alakul meg lehet majd tamadni a vegrendeletet azzal hogy bnom kihasznalta apam elesettseget, betegseget, magatehetetlenseget, illetve, az unoka letevel stb??? Remelem ertheto voltam nagyjabol, tudom minek csinaltam neki gyereket de ez van es felek hogy elettarsam van ilyen rafinalt, ugyis o lesz az aldozat, en meg a rossz csaladapa, szoval ha ennyibol tudtok okosat mondani a kerdesre akkor koszonom szepen Ilyen okkal, okokkal megtamadhato e a vegrendelet eredmenyesen vagy sem

2014. szept. 27. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Bíróságra bármivel lehet menni így igen meg megtámadhatja.
2014. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak kerdezem, hogy ha ennyire gaz az elettars, akkor miert vagy vele? AMugymeg nincs mit megtamadni. Az ingatlant te oroklod, eladhatod.
2014. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 acelsziv ***** válasza:
Én nem értelek... Elmondásod szerint az élettársad a világ legrosszabb asszonya mégis vele vagy és még gyereket is csináltál neki. Miért?
2014. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Biztos hogy van nala rosszabb is, megcsinalja o a dolgokat csak sokszor nem ugy ahogy kellene meg rengeteg dolgot nem csinal meg, ha mondom neki akkor meg haboru van, es fel van haborodva hogy mondtam de tobbnyire normalisan mondom, kerem meg ra. Mosogatasnal pl semmi sincs eloblitve a jar mosogato nagy kiszerelesu alig eleg neki egy honapig se, a fuggonyoket kethetente kimossa azt is csak azert mert mondva lett.neki de az ajtokat es ablakait amin a fuggony van azt eszebe nem jutna megtakaritani, ha valaki bejon hozzank pl a postas csak szornyulkodik hogy lehet igy elni, en 27 vok o 33 eves, van aki mondana neki hogy hogyan csinalja de egyik fulen be a masikon ki. A gyerek elott is voltak ilyenei de mikor meglett a fiunk onnantol kezdve katasztrofa, es hiaba akarok megbeszelni barmit vele nyugodtan normalisan egyszeruen nem lehet, egy anyan rengeteg mulik, de ha olyan szinten lusta nemtorodom mint o akkor sztem annak a baba issza meg a levet. Elmennek innen de itt a gyerek meg apukam is aki felnevelt, nem hinnem hogy van valami koztuk de nem tudhatom, apunak talan hianyzik anyukam 3 eve halt meg es hianyzik neki a szeretet vagy ilyesmi. Ha bnom foz akkor ugy foz hogy pl egy hatalmas konder krumplistesztat es szte akkor azt 3 napig egyuk, vagy ha szilvasgombocot csinal akkor meg csak azt semmi mast mellé nem fozne, a gyerekkel kiabal szinte mindig
2014. szept. 28. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!