Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azon törvényre lenne szükségem...

Kolesz0001 kérdése:

Azon törvényre lenne szükségem, ha egyáltalán létezik ilyen, ami kimondja, hogy kollégistát a kollégium vezető, és igazgató nem kötelezheti arra, hogy menzát fizessen az aktuális ingyenes kollégiumában. Létezik?

Figyelt kérdés
Tények: 20 éves utolsó éves technikumos vagyok. Az igazgató minden szobára kifüggesztette, aki nem fizet menzát annak felfüggesztik a kollégiumi tagságát. Én azon emberek közé tartozom aki erősen tiltakozik ez ellen. A házirendem kimondja, hogy napi 1 meleg étkezést kell ennem. Na már most én fogyasztok 1 napi meleg étkezést, csak nem a kollégiumban! Keresgettem az interneten már jó ideje de csak ezt találom folyamatba: Alkotmánybíróság 19/2000.(IV.16.) AB határozata na már most én ezt már vagy 10x elolvastam, de a kollégiumra nem találtam semmit sem. Hozzátenném azt is ezt a törvényt ezt itt találtam: [link] mint egy ügyvéd hozzászólása. Igen az oldalon megtalálható emailcímre írtam is egy levelet nem lenne e szíves elküldeni a törvényt. Választ persze eddig még nem kaptam, és most ide fordulok segítségért.

2014. okt. 1. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

A házirendet kell átolvasni, hogy pontosan mit mond. Ha pl azt, hogy egy étkezést kell a kollégiumban enned, még akkor is ha ezért téritést kell adnod, akkor megszívtad, mert belépéskor a házirendet elfogadtad (a szolgáltatás feltétele).

Ha csak annyit ír, hogy meleg ételt kell ,enned, akkor elvben az is elég, ha ezt legigazolod pl az étterem blokkjával.

2014. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A házirend csak annyit ír, hogy meleg étkezés. De ezt ugyebár meg lehet változtatni, meg elviekben mi van akkor ha például nincs pénze valakinek a menzára ? Ez a mai világban előfordul.


Hozzátenném azt is, hogy egy nagyon jó ismerősöm mondta, hogy létezik e törvény és sem házirend sem semmi nem kötelezhet a menza fizetésére. Csak nem nagyon találom.

2014. okt. 1. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!