Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bevihetem, és tárolhatom...

Bevihetem, és tárolhatom engedéllyel tartott önvédelmi fegyverem az egyetemi kollégiumi szobámban?

Figyelt kérdés

2014. máj. 12. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen, csak nem biztos hogy a szobatársaid örülni fognak neki (és akkor neked kell költöznöd). Illetve függ a koli szabályzatától is, bár nem hiszem hogy van olyan ahol kitérnek a lőfegyverre.
2014. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lőfegyvere lenne a kérdezőnek, erre szinte nulla az esély. Gondolom, gázpisztolyról van szó.

Kérdező, a házirendben lehet tiltva. Ha nincs tiltva, akkor szabad.

2014. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor az engedélyt megkaptad a vizsgák után, akkor ezeket pontosan kellett tudnod, és most is kéne. Ha elfelejtetted, nézz utána, ne innen informálódj.
2014. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:

"Amikor az engedélyt megkaptad a vizsgák után"


Szerinted hány koleszos srác lehet az országban, akinek van engedélye lőfegyverre? :) Gázhoz meg nincs vizsga.

2014. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor milyen engedélyről beszélünk?
2014. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
Én gázpisztolyra tippelek, de majd jön a kérdező és elmondja. Másra nagyon nem is lehet gondolni reálisan, mert ma Magyarországon másra önvédelmi célból kb senki nem kap engedélyt.
2014. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lofegyverre van tartasim sport celbol azt nyilvan nem a koliban fogom tartani

Viselesi engellyel hordott fazriogatorol van szo

2014. máj. 13. 00:54
 8/9 anonim ***** válasza:

1:

Nem minden szobatárs a világon fegyverellenes, viráglelkű kötsög. Sőt, a legtöbb ember megérti mások önvédelem iránti igényét még akkor is, ha ő maga nem hordana fegyvert.


Kérdező:

1. Kérd ki a koli házirendjét/szabályzatát/törvénykönyvét a portástól/igazgatótól/egy tanártól.

Nyálazd át.

Nézd meg hogy találsz-e benne részt a fegyverekre.

Nézd meg pontosan a szöveget ha találtál. Ha csak LŐfegyvereket tilt, akkor beviheted a gázpisztolyodat, mert az nem számít lőfegyvernek.

Ha minden fegyvert tilt, akkor nem viheted be.

Ha nincs benne semmi akkor beviheted.


2. Ne mondd el senkinek, akkor sem ha nyugodtan tarthatod a koliban.


Ha megtudják hogy beviszed, amilyen undorító emberek a koli vezetői (99%), biztos egyből hoznának egy házirendi szabályt, hogy fegyvereket tilos bevinni. Az 1. pont csak arra volt jó, hogy ne bas.szanak ki a koliból, mint macskát sz.arni elsőre, ha megtudják hogy van neked.

Vagy kitalálnak valami ilyen hülyeséget, mint a következő:


A nethírlap fegyveres fórumon olvastam 5 éve, hogy egy koleszosnál megtalálták a fegyvert. Ő maga mesélte el. Utána a kolin belül le kellett adnia MINDEN ALKALOMMAL, AMIKOR ODAUTAZOTT és csak HAZAUTAZÁSKOR KAPTA VISSZA. Magyarul nem minden nap felvette, leadta amikor elhagyta a kolit és visszajött, hanem úgy képzeld el, hogy ha vasárnap megérkezett, leadta a fegyvert és pénteken mondjuk visszakapta. Vennie kellett egy másik fegyvert, hogy titokban azt hordhassa hétköznap.

Persze ő úgy bukott le, hogy a valamilyen filmes, tévés szobában mutogatta másoknak és bejött az egyik tanár. Ő elmondta a szobatársainak, akik normális emberek voltak és tudtak titkot tartani és saját magát buktatta le a gyerek.


Ja és hordjál nyugodtan fegyvert. Egyetemre én is 5 évig úgy jártam, hogy nálam volt a gázpisztoly. Igaz, én albérletes voltam, de nem volt nap hogy ne vittem volna magammal.

2014. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod, pont erre voltam kivancsi!
2014. máj. 17. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!