Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hajléktalannak néztek, és...

Hajléktalannak néztek, és mások előtt megalázva alamizsnát adtak egy lidl üzletben, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nem borotválkoztam meg még, és emiatt hajléktalannak néztek egy lidl áruházban kőbányán, és mindenki előtt megalázva adott aprópénzt a pénztáros... Hozzáteszem, dolgozó ember vagyok, rendkívül sértve érzem magam, mit tehetek azért, hogy tisztázzam ezt a dolgot, vannak erre jogi eszközök?

A kérdés nem kamu!



2014. okt. 2. 21:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
legközelebb borotválkozz meg, és nézz ki úgy, mint egy dolgozó ember. csak a borotválkozás hiánya nem ok ilyenre, az öltözékeddel is baj lehetett.
2014. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez nem a borotválkozáson múlik! Ezek szerint általánosságban ápolatlan a kinézeted. Inkább ezen javíts, és ne jogi eszközökön gondolkodj. Valaki legalább segít. Ha nekimész, nyilvánvalóan soha többé nem fog senkinek sem adni semmit - annak sem, aki esetleg tényleg rászorulna.
2014. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Nincs, és ha bepereled a pémnztárost mert tévedett és megsajnált, az hozzávetőleg számodra mennyivel lenne alantasabb dolog, mintha sima koldus lennél?
2014. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogilag ez nem sért jóhírnevet/becsületet, ha ezt terjesztené igen, de nem az hogy pénzt ad. Hülyeség olyannak adni aki nem kér (nem értem hogy gondolta), de ez nem perelhető. És miért nem utasítottad vissza? Ott tisztázhattad volna az egészet.
2014. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

"Btk. 226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el."


Viszont.

"20. § (1) Nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, amelyről az elkövetéskor nem tudott. "


Nem tudta, hogy nem vagy az. Az is lehet, alapos gyanú alapján nézet hajléktalannak. Mivel tette nem szándékos becsületsértésre irányult, és mivel nem is tudta hogy nem vagy az, vagy ha igen, ez nem bizonyítható. Esélyed sincs hogy akármit elérj az ügyben, ha mégis, az kimerülne egy nehezen kikényszerített bocsánatkérésben.

Ajánlom, menj vissza, add vissza a pénzt, és közöld hogy nem vagy hajléktalan, valószínűleg bocsánatot fog kérni.

2014. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Beperelnél egy embert, mert miután azt gondolta, hogy valószínűleg segítségre szorulsz, emberként viselkedett veled szemben? Erre most mit mondhatnék? Remélem, kamu kérdés...
2014. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 trex21 válasza:
92%
talán fésülködj meg vagy erős hónalj szagod van aszem fürdeni is kéne néha
2014. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem max a visszajárót adta ami járt neked...

Ugyanis egy pénztárosnál (legalábbis én úgy gondolom) nem lehet saját pénz, tehát ha szánalomból adott, akkor azt a kasszából vehette ki...

2014. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
miért kell minden kis apró szarságból akkora ügyet csinálni az embereknek, nevess egy jót rajta és felejtsd el...
2014. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
100%
Hát ha megborotválkozol és normálisan felöltözöl akkor úgyse fognak felismerni, mint hajléktalan! De inkább örülj hogy vannak még ilyen jó emberek akik segítenek a másiknak!
2014. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!