Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Látszólag sérült (átlyukasztot...

Látszólag sérült (átlyukasztott) bankkártyát kötelesek elfogadni vásárlásnál? Van erre valamilyen szabály, hogy a kártyának sértetlen állapotban kell lennie?

Figyelt kérdés

Eddig jól megvoltam a régi kártyámmal, de sajnos elhagytam, és az újat már nem kérhetem paypass nélkül. Bármennyire is ellene vagyok, nem rendelhetek kártyát, csak ezzel.


Megnéztem szobatársam mostani kártyáját (az övé paypasses), és megtaláltam a "rendszer gyengepontját", egy sima lyukasztóval át lehet vágni az NFC antenna vezetékét, és akkor a paypass nem fog működni.


Csak attól félek, hogy így mikor rendesen akarnék fizetni, akkor nem fogadják el a kártyám, mert lyukas. Nevem rajta, személyivel tudom igazolni, hogy az enyém, csak ez így egy kicsit macerásabb.


A kérdés nem arra vonatkozik, hogy jó-e a paypass, nekem nem kell és kész. A kérdés az, hogy a lyuk ellenére használhatom-e normálisan a kártyámat törvényesen?



2014. okt. 8. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az átlyukasztott kártya érvénytelen, mindenhol.
2014. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem jártam olyan üzletben, ahol ne kérdezték volna meg, hogy mehet-e paypass-el a fizetés. Ha nem, nem, lehúzta rendesen.
2014. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem is azzal van a bajom, hogy én nem akarok paypassal fizetni, hanem hogyha elhagyom a kártyám, akkor ne tudjanak vele paypassal fizetni, mert nem kér kódot 5000-ig. És sajnos ez nem módosítható összeg, nem állíthatom át a limitet rá 1 ft-ra, ki sem kapcsolható a szolgáltatás.


Ezért szeretném így megoldani, hogy egyáltalán ne működjön. Nekem jó ez így, ha meg elhagyom, akkor ne legyen bajom belőle

2014. okt. 8. 19:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Á, sajnos megtaláltam az ide vonatkozó részt :/


Bankkártyák épsége

Elfogadás előtt minden esetben meg kell vizsgálni, hogy a bankkártyán nincsen

semmilyen sérülés, illetve a rajta szereplő adatokat nem változtatták-e meg valamilyen

módon. Törött, átlyukasztott, deformálódott, vagy bármilyen módon sérült

bankkártya semmilyen körülmények között nem fogadható el.

2014. okt. 8. 19:36
 5/8 Gugu Gabor ***** válasza:
A banknál nincs lehetőség a paypass fizetés letiltására? (Az egy dolog hogy a kártya "tudja")
2014. okt. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá lehetőség jelenleg. Elvileg a jövőben majd lesz.
2014. okt. 9. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlyukasztott kártyát tilos elfogadni.

Ha a pénztáros elfogadja, éppen akkor járna el szabálytalanul.


Az ATM pedig ha érzékelné a lyukasztást valahogy (oké, tudom, nem a mágnescsíkon ill. a chipen van) elvenné.


Az OTP-nél van olyan, hogy ha saját képpel kéred, akkor chip nélkül gyártják le.


Gondolom a te bankodnál nincs. És ha Visa-t kérnél? Azokon talán nincs is még NFC technológia.

Vagy VISA sincs a bank választékában?



Meglepődtem, hogy a jövőben letilthatóvá válik a PayPass funkció.

Ezt a bank mondta neked? És valami konkrétabbat nem mondott, hogy kb. mikor?

2014. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Helyesbítem kicsit magam: PayWave lesz a kártyámon, de kb ugyanaz, csak ez Visa. Sajnos már ők is tolják ezt.


Kérdeztem, hogy mikortól lesz letiltható, azt mondta az ember telefonon, hogy erről ő nem tud semmi tájékoztatást adni, de a jövőben valamikor letiltható lesz.


Elméletileg..

2014. okt. 12. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!