Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyorshajtási csekk 5 hónappal...

Turbo Jani kérdése:

Gyorshajtási csekk 5 hónappal ezelöttről?

Figyelt kérdés
Kaptam ma egy csekkett, hogy 5 hónappal ezelött 50es táblánál 68-al mentem, ez stimm elismerem, de ez normális, hogy 5 hónappal késöbb küldik a csekket? Legközelebb mi lesz tavaly karácsonyról küldenek egyet? Olvastam valamit hogy 3 hónapon belül kell hogy kiküldjék különben érvénytelen a büntetés. Csak ez elég régi adat volt, nem tudom, hogy ezzel most mi a helyzet. Tudtok róla valamit?

2014. okt. 9. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen normális. Ugyanis két év az elévülés ideje.


1988. évi I. törvény 20. §. (4)

"Az (1) bekezdés a)-j) és l) pontjában foglalt valamely rendelkezés megsértőjével szemben - ide nem értve a regisztrációs adóról szóló törvény szerinti gépjárműflotta-üzemeltetőtől bérbe vett személygépkocsi bérlőjét, vezetőjét, ha a személygépkocsi után a regisztrációs adót megfizették, és ezt a személygépkocsi vezetője a vámhatóság által kiállított igazolás bemutatásával bizonyítja - 10 000 forinttól 800 000 forintig, a k) és m) pontokban foglalt esetben 10 000 forinttól 300 000 forintig terjedő bírság szabható ki. Az egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabandó bírságok, valamint a több jogsértő cselekmény vagy mulasztás esetén az ugyanabban az eljárásban kiszabható bírság maximális összegét külön jogszabály állapítja meg. Nincs helye bírság kiszabásának, ha a jogsértő cselekmény elkövetése óta két év eltelt (elévülés)"

2014. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem mész gyorsabban a megengedettnél, akkor nem kell tartani az ilyenektől. Amúgy ahogy az első írja, ha két éven belül küldik ki akkor szabályos.
2014. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
2 éven belüli csekket bármikor küldhetnek. Tartsd be a sebességhatárokat, és nincs gond. Nem is értem, miért nem inkább a szabályt tartod be, mint kibúvókat keresel.
2014. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Nehogy elhidd, semmilyen két év nincs ezzel kapcsolatban, az amit belinkeltek másra vonatkozik.
2014. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

"Traffipax: ha a hatóság kifut a határidőből, vagy rossz a kép, megúszható a

fizetés"


Üsd be a Google-be, 3 hónapról van szó.

A többi idiótának meg üzenem, h jó lenne ha befejeznék az okoskodást, mert elég magas nekik (ahogy látom) a jog:)

2014. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

12:57!


Tipikus magyar viselkedés! Még véletlen sem arra biztatod, hogy legközelebb ne menjen gyorsan, inkább jogi kiskapukat mutatsz neki. Brávó, brávó. Ezért nem jut a magyar ember sehova. Kiskapu, mentség keresés, kifogások, összeesküvések százai. Ez a nagy magyar helyzet, sajnos. Nem baj, saját magunk ássuk meg így a sírt.

2014. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Mert ha hazudok az jobb?

Ha annyira rendet akarsz tenni kezd a cigány barátaid között!;)

Egyébként nem teljesen jól írtam, 3 hónap az eljárás megindítása, 6 hónap van rá, h befejezzék, szal fellebezd meg.

2014. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
#5, ha tényleg neked lenne igazad, akkor légyszi linkelj be konkrét jogszabályt erre. Ugyanis ez az 1988. évi I. törvényben van szabályozva, a 20. §-t olvasd el.
2014. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem lenne egyszerűbb, ha elfogadnád, h amihez hülye vagy, abba ne ugass bele?

Telefonról vagyok, nem véletlen nem linkeltem a kérdezőnek se.

Olvasd el a cikket és menj szembe több száz üggyel, mert te vagy az alfa meg az omega.

Szerencsétlen hülye......

2014. okt. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!