Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd miatt bekameráztam...

A szomszéd miatt bekameráztam az udvart amit tömör kerítés vesz körül. Ez neki nyilván nem tetszik. Pedig csak a feje búbját látom . Körbe fotózta a házamat . Mi lehet a terve?

Figyelt kérdés
2014. okt. 13. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, feljelent birtokháborításért. Akkor kimennek, felmérik a kameráid látószögét és az eredmény után véleményeznek.
2014. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha rá lát a kamera az udvarára, vagy az utca részére engedélyt kell kérned, a szomszédoktól. Ha ezt nem tetted meg feljelenthet, akár birtokháborításért, akár személyes jogok megsértéséért.
2014. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Visszakérdezek: és mi a te terved a bekamerázással?
2014. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
40%
Mondjuk a tömör kerítés is kérdéses. Mert azt csak utcafrontra építhetsz. Szomszédot a csak a beleegyezésével "falazhatod" be.
2014. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

nem kell parázni, bármi lehet..talán csak ijesztget, de ha ügyvédhez megy, akkor majd kiderül.


állíts a kamerákon, írd ki jól láthatóan, hogy kamerával figyelt terület, bekötve akárhová..

sokan fényképeznek, mehetnek bárhová, arra ügyelj, hogy ha valaki meg akarja nézni a kamerák látószögét, az nem úgy van, hogy becsönget, és megnézi.. még a szomszéd ügyvédje sem.


ráadásul sokféle "láthatatlan" éjjellátó kamera is van, amit észre sem vesznek.


példul én tudom, hogy az egyik szomszéd átlát a kamerájával, de nem zavar, mert nem történik olyan, ami felizgatná..ha neki ez jó, tegye.

belegondolok, mennyi idő neki, amíg nézi a nagy semmit...még ha mozgásérzékelős is...van mozgás, nézheti.

2014. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
"Ne írd ki, hogy "kamerával megfigyelt terület". Tévhit, hogy megbüntetnek, ha nincs kint a tábla. Semmiféle jogszabály nem írja ezt elő, csupán a vagyonvédelmi kamarának van egy belső etikai szabályozása erre. De ez téged nem köt semmiben. Az is tévhit, hogy a kamera nem irányulhat közterületre. Nyugodtan fedd le az otthonod stratégiai pontjait kamerákkal, aki meg feljelentéssel fenyegetőzik, az menjen, és váltsa be, ha tudja. Úgysem lesz sem ideje, sem pénze, sem energiája pert indítani, csak a pofája jár."
2014. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Meleg22 válasza:
100%

PostalCorgi697 nevű felhasználónak igaza van mindenben, én nemrég a tolvajkergetők posztjában olvastam a kamerák árai, minőségei, és szabájairól, valóban nem kell táblázgatnod. :)


A betörő attól még betör máshova ahhol nincs kamera, és arra figyelmeztető tábla..

Akkor már törjön be hozzád úgy hogy nemtudja hogy van kamera. ;)


Durva lenne ha már a kamerák is, amik a biztonságot szolgálják, a betörőknek segítene hogy hova ne törjenek be.. -.-""

Szóval, egy nagy frászt kell kitenni ezt a figyelmeztető táblát. :)

2014. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kamerákra azért van szükség , mert klf.dolgokat átdobált , ellopta a UPC kábelünket,egy idős gonosz unatkozó "ember"és az összes családtagját uszítja(nem dolgozik egyik sem)és a kocsmába jár "jogi"tanácsért.Az udvara tele van patkánnyal.Szerencse ,hogy a kis kutyánk elriasztja.Kiszámíthatatlan nyugdíjas ,a tv is foglalkozott ezzel a fajtával.Ezért kell a kamera.Egyébként a rendőrség első kérdése az volt, van-e bizonyíték, Mert még ő jelent fel rágalmazásért.
2014. okt. 14. 09:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiféle kötelezettséged nincs. Nem kell kiírnod, hogy kamerával megfigyelt terület. A saját magánterületedről azt csinálsz amit akarsz. ;)
2014. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!