Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszéd gyerekek átmászn...

Ha a szomszéd gyerekek átmásznak a kerítésen és megharapja a kutyám engem terhel felelősség?

Figyelt kérdés
A szomszéd gyerekek naponta rúgják át a labdát amit vissza is adok ha tudok,de napközben senki sincs itthon mert dolgozunk.És ma délután az egyik gyerek át akart mászni és a kutya majdnem megtépte,és a szülő feljelentéssel fenyeget.A kerítés jó állapotú minden oldalról,Figyelmeztető tábla is van kint hogy kutya van a háznál.A kutyát biztos hogy nem kötöm meg mert volt rá példa hogy az udvarról is ellopták a biciklit.Ha átjön a gyerek és a kutya sérülést okoz neki akkor lehet bajom belőle? (a kutyák be vannak oltva,chipelve 2db német juhászom van akik azért elég nagy sérülést okozhatnak a gyerekeknek,)

2014. szept. 8. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
nem, mert a te területedre hatoltak be. akkor büntetnének meg, ha a kerteden kívűl harapnának
2014. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem hinném, bár tuti, hogy kijönnek és megvizsgálják a kerítést, meg elkérik a kutya oltási könyvét + Megnézik hogy a kapun van e vigyázz a kutya harap tábla. Ez kötelező, hogy legyen, mert enélkül bajba lehet kerülni, hallottam már ilyet. Amúgy meg jogilag a gyereket terheli felelősség, főleg mert magánterületre illetéktelenül bement.
2014. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve felelősségre vonhatnak. De így, hogy kint van a figyelmeztető tábla és a szülő is tudomást szerzett arról, hogy a kutyád hamis, így nincs felelősséged.


a a gyereke átmászik és megtépi a kutya akkor a szülőt veszik elő, hogy miért nem figyelt a gyerekre. Te pedig még érvelni is tudsz, hogy a szülő ráadásul tudta, hogy a kutyád hamis és azt is, hogy a gyereknek szokása a kerítésedet mászkálni. Így még nagyobb lenne a felelőssége a szülőnek.

A legjobb ha másodmagaddal szólsz a szülőnek, - hogy legyen tanúd - és felhívod a figyelmét, hogy a kutyád harap és a gyereke ne másszon át hozzád. Ezek után már nem igazán tud letagadni semmit ha baj van.

2014. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Igen, ezért van néhol kifelé álló szögesdrót a kerítés tetején. Onnantól az ő felelőssége, mert baromi nehéz véletlenül átmászni.
2014. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha van tábla, be van oltva a kutya, minden rendben vele akkor szét is tépheti a purdét.
2014. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így már megnyugodtam kicsit,egyébként szívesen visszaadjuk nekik mindig a labdát mert oké gyerekek,délelőtt iskola,és délután fociznak,csakhogy mi meg pont délután nem vagyunk itthon mert a párom délutáni műszakban dolgozik (14:00-22:00) én pedig délelőtt dolgozom és délután suliban vagyok esti tagozaton.De persze a szomszédot is megértem hogy felkapta a vizet mert a gyermekeiről van szó és nem figyelhet egyszerre 4-5 gyerekre.
2014. szept. 8. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

egyszer volt egy vendég este, pechére én meg kinn néztem a csillagokat.

láttam hogy iparkodna befelé a kerítésen.

a kutya már ott volt a lábamnál, jelzett hogy van valami, nyugit intettem neki, megvártam míg bemászik, utána elhangzott a vezényszó, keresd!

látni kellett volna, nem bántotta a fószert de egy centire a pofájától csattogtatta a fogait, úgy hogy a koma tiszta nyál lett.

tőlem kapott két taslát, majd a rendőrök elvitték kocsikázni!

azt mondták, a kutya szét is téphette volna, az ő felelőssége volt, amiért bejött!

2014. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, haveromhoz kb két hónapja betörtek, de a kutya megfogta a betörőt. Ráharapott a lábára és 4 órát keresztül a falhoz szorította. Hülye betörő rángatta a lábát, ezzel azt érte el, hogy a kutya cafatokra szedte a húst térd alatt.


Rendőrök megdicsérték a kutyát, a betörőt elvitte a mentő.


Én is házőrzőnek vettem a kutyámat, az a feladata, hogy jelezzen, de ha nem vagyok otthon meg kell akadályoznia a betörést.

2014. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!