Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik az iskolai dohányzásra...

Mik az iskolai dohányzásra vonatkozó törvények 18 év feletti diákokra?

Figyelt kérdés
van e kiút a pénzbírság ellen, ha közvetlenül nem tettenérés volt,hanem egy nem füstölő eldobott csikk.

#törvény #dohányzás #18év felett
2014. okt. 16. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk úgy csinálták, hogy csak nagyszünetben mentek ki.


A bejárattól 5 méterre szabad csak.

2014. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Már senki nem dohányozhat az iskola területén. Füstölgő csikk tettenérés, hiszen ha korábban szívtad volna, már nem füstölne.
2014. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ugyan az, mint a 18 év alattiakra. Az iskolában tilos dohányozni. Azon kívül (a bejárattól 5 m) pedig a kiskorúakra sincs hatásköre az iskolának.
2014. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2. kommentelőnek,ha figyelmesebben olvasta volna amit leírtam,akkor tudná hogy már NEM füstölt csak eldobtam és ezért akarnak nekem csekket adni.Ezt meg e tudnám előzni valahogyan,konkrétan hogy tudnám kivédeni azt hogy eldobtam egy NEM füstölgő csikket!Ezzel szemben akarnak megbüntetni, nincs erre valami olyan hogy bizonyíték hiányában vagy/és hamis megvádolás esetén visszavonják ezt?
2014. okt. 16. 15:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Azzal ugye tisztában vagy, hogy bizonyítani is kell a dolgokat, nem csak vaktában vádaskodni?

Itt konkrétan azt kell hitelt érdemlően bebizonyítani, hogy:

Az oktatási intézmény területén te dohányoztál.

1. Egy eldobott, nem füstölgő csikk nem bizonyítja minden kétséget kizáróan, hogy az oktatási intézmény területén történt a dohányzás.

2. Egy eldobott csikk nem bizonyítja, hogy te szívtad el azt az intézmény területén.

Tudod, most a legokosabb dolog, ha megvakarod a töködet, és ennyit mondasz: nem én voltam.

2014. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudja az oldalt ahol ezek a törvények és esetleg a jogok is le vannak írva az sokat segítene!:)
2014. okt. 16. 15:42
 7/12 anonim ***** válasza:
2014. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok, kimaradt a tettenérés elől az "az", vagyis hogy a füstölő számít tettenérésnek.
2014. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
lényeg a lényeg, elvolt már nyomva a cigaretta
2014. okt. 16. 16:34
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Eldobott cigaretta és nyilván bűzölögtél is tőle, ennyi elég.

Miből gondolod, hogy egyáltalán nem láttak?

2014. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!