Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Véleményed szerint a halálbünt...

Véleményed szerint a halálbüntetés visszaállítása Magyarországon visszaszoríthatná a bűnözést?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan? Szerinted jobban meggondolnák azok, akik (nem hirtelen felindultságból) követik el a tetteiket?


(Esetleg szerinted a hirtelen felindulásból elkövetett bűntettek is ritkábbak lennének e miatt?)


Ha szerinted nem tudná visszaszorítani a bűnözést, miért nem?


Valamint szerinted, ha újra törvénybe lépne a halálbüntetés, milyen típusú vagy nagyságrendű bűnesetekből lehetne kevesebb?


Válaszokat előre is köszi, csak úgy érdekel általában az emberek véleménye a halálbüntetéssel kapcsolatba.



2014. aug. 27. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem szorulna vissza de én boldogabb lennék ha megölnének egy gyilkost aki rengeteg ártatlan embert ölt meg kegyetlen módon.
2014. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Akkor sem volt kevesebb bűnözés és gyilkosság, amíg volt halálbüntetés. Nincs neki visszatartó ereje, csak minimális.

Amikor gyilkol valaki, nem gondol a következményekre.

2014. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem valamennyi visszatartó ereje lenne, ugyanis manapság sok gyilkos csak azért öl mert olyan kedve van.

Én simán felakasztanék pár gyilkost, és reklámot is csinálnék belőle, hogy mások is felfogják: Ha ölsz, téged is felakasztanak..

2014. aug. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
nincs visszatartó ereje!
2014. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
Nyilvános lincselésnek csak lenne visszatartó ereje. Vagy lopásnál a kéz levágása is lehet visszatartó erő..
2014. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
27%

Néhány éve az egyik tanárom kijelentette,hogy ő vissza állítaná a halál büntetést.

Azt mondta hogy néhány gyilkost az első fára akasztana fel,és ott hagyná elrettentő példának

2014. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

A rendszerváltás egyik eredménye volt, hogy végleg eltöröltük a halálbüntetést.

Több okból is. Mert társadalom nem ölhet embert, mert visszafordíthatatlan, és mert nincs visszatartó ereje.


Mellesleg a kérdező lenne szíves megtekinteni a statisztikákat, láthatná hogy csökken a gyilkosságok száma. Ezek után elég nehéz azt mondani, hogy visszaállítván még jobb mutatók lennének.

Végső érvem, hogy láthatóan felnőtt egy agyhalott nemzedék, amely alapvető humanitárius értékekkel nincs tisztában, és csak fröcsög, utálkozik és akár gyilkolna is. Persze ha megkérded miért ilyen primitívek, és miért akarnák mások vérét látni, a válasz az, hogy csak.

2014. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nem lenne visszatartó ereje, de a költségvetésnek jót tenne. Szerintem max. 20 évig szabadna az adófizetők pénzén eltartani egy bűnözőt. A halálbüntetést a "halálsor" intézményével lehetne bevezetni, aminek tulajdonképpen az lenne a célja, hogy még 20 évig bizonyíthatja bírósági eljárás keretein belül az elítélt ártatlanságát. Ha nem lenne pénze erre, akkor ügyvédet kell kirendelni, akinek hivatalból a legnagyobb szaktudása szerint kell védenie a halálraítéltet. 20 év alatt szerintem szénné lehet perelni az államot. 20 év után viszont méreginjekció, és csakis a legsúlyosabb esetekben lehetne alkalmazni; szándékos emberölés, emberrablás, emberkereskedelem, háborús bűntettek, emberiség elleni bűncselekmények, terrorcselekmény, és én ide besorolnám a pedofíliát.
2014. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%
Nem visszaszorítaná, megszüntetné.
2014. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%

"Nincs neki visszatartó ereje, csak minimális. "


Ne hazuggyál öcsi! Rajtad kívül még senki se látott hullát bűnözni...

Hahahahaha...

2014. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!