Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vak férj után megítélnek...

Vak férj után megítélnek ápolási díjat?

Figyelt kérdés
Férjem születése óta 100°-ban vak. Van értelme ápolási díjat igényelnem? Nekem most semmi jövedelmem nincs, csak az Ő járadékából élünk.

2014. okt. 16. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen! Sőt kérheted az utazáshoz mint kísérő ingyenes utazási igazolást is!
2014. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Ennyire érdekellt a kérdésedre a válasz?? Hmmm
2014. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Tudod, vannak akiknek addig jó a másik, amíg szükség van rá, de utána már annyira sem méltatják a másikat, hogy megköszönjék a segítséget.

Ezt itt, a gyakorin igen sokszor meg lehet tapasztalni.

2014. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
# 3. sajna! de valahol felháborító! Valakinek PM -ben küldtem exel oktató videót, és a hála elküldött a p***ba...Egy vadidegenen segíteni, és a hála...
2014. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésemre vonatkozó választ és a kedves megjegyzéseket, feltételezéseket is! Az meg sem fordult a fejetekben, h esetleg nem láttam a választ? A hétvégét rokonoknál töltöttük, ahol se net, se számítógép...
2014. okt. 19. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
hmmm nem.
2014. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ami igazából érdekelne, h kaptam egy olyan infót, h vakság esetén az ápolási díj nem adható, azaz önkormányzati döntés kérdése, hanem alanyi jogon jár, ahogy a közgyógy is. Erről tudtok valamit, h valóban így van-e?
2014. okt. 20. 18:47
 8/11 anonim válasza:
Én úgy tudom, csak akkkor ítélnek meg ápolásit, ha az illető a nap 24 órájában állandó felügyeletre, gondozásra, ápolásra szorul
2014. okt. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az ápolási díj feltétele, hogy az Ápolónak ne legyen olyan rendszeres pénzellátása (gyes, gyed, táppénz, járadékok, nyugdíjak, egyebek) amelyek összege meghaladja az ápolási díj összegét. Dolgozhatsz az ápolási díj mellett, ha az az otthonodon kívül a napi 4 órát NEM haladja meg, otthoni munkavégzés esetén korlátlanul végezhető a munka. Az ápolási díj másik követelménye, hogy az ápolt a 4 alapesetbe tartozzon, azaz: látás-, hallás-, mozgás vagy értelmi sérült legyen, és ezt a háziorvos a kérelemnyomtatvány mellékletén leigazolja.


Remélem tudtam segíteni.

2015. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a Te válaszod segített! Azt esetleg még meg tudnád mondani, h az ehhez szükséges formanyomtatványokat le tudom tölteni valahonnan?
2015. jan. 7. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!