Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normalis hogy a ferj nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normalis hogy a ferj nem akarja ebben a helyzetben a gyereket?

Figyelt kérdés
Mar van ket gyerekuk. A nagy 8 eves,a kisebb 3 eves. A no terhes lett a tabletta mellett. Most viszonylag jo szinvonalon elnek. De ha a feleseg elmegy szulni romlik a csalad anyagi helyzete ezert nem orul a terhessegnek.Elvarhato ilyen esetben a ferfitol hogy jobban kereso munkat talaljon? Vagy szetesik a csalad ha a feleseg megtartja a gyereket? Nem fogamzasgatlasi tanacsokat varok a kerdesre valaszoljatok.
2014. okt. 16. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Mivel nem tervezett baba volt, így a férjtől nem feltétlen várható el, hogy ujjongva örüljön és másik állást nézzen. Teljesen jogos, ha ragaszkodik a már jól kiforrott kellemes és kényelmes életéhez. 30N
2014. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, másnál mi a normális, nálunk az, hogy a közös gyerekeinkért közösen vállaljuk a felelősséget, és ha megfogant, akkor jön. Ennyi. Fel sem merülne, hogy a legkisebbet megöljük, mert jogilag még nem büntetik.
2014. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Hasonló véleménnyel vagyok mint az első válaszadó. A életlen gyereknél nem várható el sem az apai öröm, és az sem, hogy új munkahelyet keressen magának. Ezzel az erővel mondhatná a férje azt is, hogy ha nem akarja elvetetni, akkor szülés után csak pár hétig maradjon otthon az anyuka, majd menjen vissza dolgozni, és a nagymamák vigyáznak a picire.. Ha kell a pénz, akkor dolgozzon ő is..
2014. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt egy betű V
2014. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a munkahelyváltás nálam sosem lenne opció, nem várnám el. Fura is, hogy egyáltalán felmerül. Teljesen természetes, hogy kevesebb a pénz, amikor a nő csak gyest vagy gyedet kap. Másnál is így működik.
2014. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nézd, Kérdező, elvárni bárkitől bármit lehet, az meg a férj döntése, hogy meg akar-e felelni az ilyen elvárásnak, kényszeríteni senkit nem lehet semmire. Marad tehát az, hogy meg kell beszélni egymással, és valami megegyezésre jutni.
2014. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

"De ha a feleseg elmegy szulni romlik a csalad anyagi helyzete ezert nem orul a terhessegnek."


Ez pontosan így volt az első és a második gyerek születésekor is.

Akkor nem örült az első és a második gyereknek sem. Minek egyáltalán gyerek ilyen embernek?


Amúgy...... nagyon szerencsések azok, akik, ha keveslik a fizetésüket, csak úgy találnak egy jobban fizetőt. Más örül, hogy van állása és ezerszer is meggondolja, hogy otthagyja-e.


A férj talán azért nem örül, mert ő eleve 2 gyereket szeretett volna. Egyébként a 3 gyerek nem is elsősorban anyagilag, hanem logisztikailag nagy kihívás.


Egyébként meg az adó- és járulékkedvezmény 3 gyereknél akkorát ugrik, hogy nem is volnék biztos abban, hogy olyan nagyon romolni fog az anyagi helyzetük.

2014. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Közös megegyezésen alapuló fogamzásgátlás, közös gyerek, közös felelősség. Ha csupán annyi a gond, hogy romlik az anyagi színvonal (azaz emiatt nem kerül a család utcára, nem lesz villanykikötés és éhezés), akkor - ha a feleség amúgy szíve szerint megszülné -, akkor én nem értek egyet a férjjel. Ha az érkező gyerek nem veszélyezteti a megélhetést, csupán valamelyest romlik az életszínvonal, akkor fölösleges az anyát kitenni annak a fizikai és lelki traumának, amivel egy általa megszülni kívánt gyermek elvetetése jár.


A harmadik gyerek nagymértékű adókedvezményt is jelent, ami áthidaló megoldás arra 2-3 évre, amíg a feleség visszamegy dolgozni. Ha eddig kényelmesen éltek, akkor nyilván vannak tartalékaik is, de legalábbis olyan körülményeik, amik mellett ki lehet bírni 2 évnyi csökkent bevételt. A feleség a leírtak szerint teljes értékű kereső a családban, ennek fényében nekem furcsa, hogy nem dönthet ennyiben sem a saját testéről a férj álláspontja szerint.


Mindeközben a férj gondoljon arra, hogy ha emiatt kilép a családból az átmeneti kényelmetlenségek miatt, akkor a fizetése 50%-át a következő 15-20 évben minden egyes hónapban vonni fogják tőle gyerektartásként. Mindezt figyelembe véve anyagilag is jobban jár, ha a feleség megszülheti a gyereket.


(És tudom, hogy nem ez a kérdés, de ha a férj 100%-osan tudta, hogy nem akar gyereket, akkor húzhatott volna gumit, elköttethette volna magát. Ezt nem tartom fairnek, hogy a nő vállát nyomja a védekezés felelőssége is, de az is, hogy az ő testét érinti az abortusz minden következménye is, mindeközben a férj zsarolása - lásd szétesik a család - miatt a saját testéről sem dönthet szabadon.)

2014. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi normális és mi nem, de én megértem a férjet is.


És természetesen nem várnám el, hogy munkahelyet váltson. Ráadásul ez nem is úgy megy ám, hogy gondol egyet, és másnaptól elmegy máshova háromszor annyiért...


29/N

2014. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

"Elvarhato ilyen esetben a ferfitol hogy jobban kereso munkat talaljon?"


NEM más f***ával kéne verni a csanalat. Eléggé gerinctelen dolog.

2014. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!