Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyverviselési engedély...

Fegyverviselési engedély (vagy mi) 18 alatt?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom a pontos nevét a fent említett papírnak, remélem nem tévedek :D

Szóval a gázpisztolyok utcán való hordásáról lenne szó, lehetséges ez 18 év alatt?



2014. okt. 16. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha a nevét se tudod, inkább ne is akarj.

Mellesleg nem lehetséges.

2014. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Fegyvertartási engedélyt nagykorúnak adnak. Be kell hozzá tartani a fegyvertartásra vonatkozó jogszabály előírásait. Pszichológiai vizsgálat is szükséges hozzá. A tartást időnként ellenőrzik, és jegyzőkönyvezik.
2014. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ és az oltást, valamint, azt, hogy a második nem a kérdésre válaszolt, igazán hálás vagyok
2014. okt. 16. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Nincs mit.

Teszem hozzá (még mielőtt további nyomozásba kezdesz), gázfegyverviselésit a fegyverrel együtt kell igényleni a helyi illetékes RK-n. Fegyvert pedig 18 év alatti révén nem fog neked senki eladni. Fű alól beszerzettet, vagy másvalaki által vásárolt fegyvert meg se próbálj engedélyeztetni (igen, volt ilyen hülye), mert az - ha jól emlékszem - 3-5 évig terjedő szabadságvesztés.


Még mielőtt: Nem nézlek hülyének, de nem árt tudni az ilyesmit.

2014. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gázpisztolyhoz csak viselési engedély kell amit a rendőrség állít ki és csak 18év felett kapod meg addig ne is próbálkozz de a gázpisztoly vicc kategóriába tartozik ezért is lehet könnyen hozzájutni
2014. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettő választ nagyon köszönöm, ezek már tényleg informatívak voltak, az engedély igénylésének módját ismertem, csak a korhatárban nem voltam biztos.
2014. okt. 16. 20:16
 7/11 kovpet ***** válasza:
100%

Kérdező: a viselési engedély korhatára 18 év. Az alatt nem lehet semmiképp.


Viszont a fegyvert korhatár nélkül szabadon vásárolhatod és tarthatod, erre NINCS korhatár, hiába írja az egyik előző, hogy "Fegyvert pedig 18 év alatti révén nem fog neked senki eladni." Erre nem fog tudni jogszabályt mutatni, mert nincs ilyen jogszabály.


Amúgy szabálysértés, ha engedély nélkül viseled a fegyvert, pénzbírság lehet belőle és elkobozzák a pisztolyt.

2014. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

kovpet:


Én vagyok "az egyik előző". Félreérthetően fogalmaztam ezek szerint. Nem törvényi háttérre gondoltam (hiszen a 253/2004-es rendelettel egyszerűsödött a dolog), hanem a cselekvésre magára. A legtöbb üzlet és magánszemély (ha jól tudom, bár nem könnyen, de átruházható) szimplán nem adja el - biztos ami biztos alapon, nehogy megbsszák - 18 év alattinak.


Boltnál diszkriminációt talán rá lehet húzni, de ebben se lennék olyan biztos. Ha rá is lehet, sokra nem mész vele. A boltot megbüntetik (ha, megbüntetik), de hamarabb betöltöd a 18-at, minthogy elérjen a per odáig, hogy nyertél és kötelező kiadnia a boltnak a fegyvert :-)

2014. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kovpet ***** válasza:
Én a hivatalos jogról beszéltem, nem a boltok saját önkéntes jogszabályalkotásáról. :)
2014. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hűűha nem sokan vagytok otthon fegyver ügyben.

A gázpisztoly NEM lőfegyver!


18 éves kor felett adnak el gázpisztoly legálisan. A vásárolt pisztolyhoz van műszaki tanúsítvány. Plusz be kell sétálni a rendőrségre, és viselésit kérni rá. (eszköz, tanúsítvány is legyen nálad, szemlézik mire kéred) Papír kitölt, illeték bélyeg, és megvárod az engedélyt! Ellenőrzik, hogy bűnügyi nyilvántartásban vagy e, van e kizáró ok. Ha van nem kapsz engedélyt. Ha nincsen megküldik. Amíg nincsen a birtokodban az engedély és megbuksz a töltött gázpisztollyal (direkt nem hívom fegyvernek) garázdaság = pénzbírság és bukod pár évre a lehetőséget, hogy kapj engedélyt.


Ha nem akarod utcán viselni akkor bemész a fegyverboltba és veszel egyet. Otthon lehet töltve is, tarthatod szabadon, de a lakást csak töltetlenül elcsomagolva a szállításra vonatkozó jogszabályok betartásával lehet.

2014. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!