Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szerződés teszi lehetőv...

Milyen szerződés teszi lehetővé azt, hogy gyakorlatszerzés céljából akár ingyen is dolgozhassak egy cégnél úgy, hogy nincs hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Minőségellenőri tanfolyamra járok, ami nem OKJ-s, és már nem is indítanak ilyen képzést OKJ-s kereteken belül. A tanfolyamszervező azt mondta, nem tud tanulmányi szerződést adni, mivel ez nem OKJ-s tanfolyam, sőt, semmi ilyesmi szerződést nem tud adni. A cég, amelyik fogadna gyakornokként, viszont pont ilyen szerződést kért... Vagy azt, hogy diákszövetkezeten keresztül jelentkezzek be hozzájuk. Van-e más olyan lehetőség, amivel ott alkalmazhatnak úgy, hogy a cégnek ne kelljen utánam semmit fizetni? pl. ha én írásban nyilatkozom arról, hogy gyakorlatszerzés céljából ingyen és bérmentve dolgozom ott náluk, a TB-m magam fizetem, stb, akkor ez jogilag elegendő? A munka törvények lehetővé teszik?

2014. okt. 20. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"pl. ha én írásban nyilatkozom arról, hogy gyakorlatszerzés céljából ingyen és bérmentve dolgozom ott náluk, a TB-m magam fizetem, stb, akkor ez jogilag elegendő?"


Teljesen elegendő ahhoz, hogy téged is a céget is szarrá bírságoljanak.


"A munka törvények lehetővé teszik?"


Nem. A fizetésedről semmilyen esetben és semmilyen indoklással nem mondhatsz le, az ilyesmit a törvény szigorúan tiltja!



164. § (1) A munkavállaló a munkabérére vonatkozó igényéről előre nem mondhat le.

[link]

2014. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem tanultál Bajnai apádtól? Az ilyesmit úgy lehet kijátszani, ha a cég átutalja a fizetésed, és mivel ettől a perctől már oda költöd ahová akarod egy forint híján visszautalod a cégnek.
2014. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm, de

esetleg van valami ötleted, hogyan szerezhetnék akkor gyakorlatot? :S milyen szerződéssel lehetne ezt megoldani??

2014. okt. 20. 12:28
 4/12 anonim ***** válasza:
De megmondom őszintén a te esetedben nem hinném, hogy megérné ezt a tortúrát. A TB-t + SZJA + járadékok, járulékok, csomó papírmunka, utánajárás, utalgatás, végén még a húsnál is többe kerül a leves.
2014. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hmm, ez az átutalósdi jó lehet.. csak nem tudom, hogy ebbe belemennének-e... Persze egy próbát megér, ha minden kötél szakad!
2014. okt. 20. 12:29
 6/12 A kérdező kommentje:
A megbízási szerződés az milyen? Ott én fizetek magam után mindent elvileg, ugye? Vagy nem?
2014. okt. 20. 12:31
 7/12 anonim ***** válasza:

"esetleg van valami ötleted, hogyan szerezhetnék akkor gyakorlatot?"


Úgy, hogy addig keresel, míg nem találsz egy olyan munkáltatót aki nem szőrözik ennyit. Én tanuló koromban kb 8 céget jártam végig mire felvettek úgy hogy minden megfelelt.

2014. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem. a megbízásos szerződésnél is alapesetben a kifizető vonja le.

[link]

2014. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A jövedelem után a kifizető kötelezett a társadalombiztosítási járulék vagy egészségügyi hozzájárulás megfizetésére, attól függően, hogy keletkezik-e biztosítási jogviszony, ugyanis ha a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban szerzett jövedelem nem éri el a minimálbér 30%-át (2012-ben havi 27.900 Ft-ot), az nem járulékköteles. Ez utóbbi esetben az egészségügyi hozzájárulást kell a kifizetőnek megfizetnie."



Tehát ilyenkor csak TBt.

2014. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. okt. 20. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!