Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magánszemélyként van arra...

Magánszemélyként van arra lehetőségem, hogy ivartalanítási szerződéssel adjak oda kiskutyát?

Figyelt kérdés

Barátnőm szüleinél becsúszott egy alom kiskutya. Tudom, tudom. De sajnos velük hiábavaló mindenfajta beszélgetés, és felvilágosítás az ivartalanításról és egyéb "modernkori" dolgokról.

Ha rajtuk múlna kiraknák őket, vagy maximum egy menhelyre bedobják, többet nem tudok elképzelni. Barátnőm megkért, hogy segítsek gazdit találni a kiskutyáknak. Ezen vagyok éppen, és az lenne a kérdésem, hogy adhatom őket úgy, hogy aláírunk egy szerződést, hogy 1 éves korukig ivartalanítsák őket? Nem szeretném ha tovább szaporodnának, pláne, hogy eddig akik hívtak mindegyikük 2-3 kutyát akar egyszerre, és persze ellenkező neműeket...


Kérlek segítsetek, kérhetek ilyet magánszemélyként a leendő gazdiktól? Egyébként ingyen viszik őket, tehát nem fogok pénzt kérni. Gondolom az kevés, ha egy papírt aláírunk, de akkor hogyan kellene?



2012. okt. 18. 08:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a tenyésztő is ugyanúgy magánszemély, mint te. Az már más kérdés, hogyan érvényesíted a szerződésben leírtakat, ha megszegik, ez tenyésztőknek sem egyszerű.
2012. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

a neten találsz szerződéseket természetesen megvalósítható dolog....

Azt azért tudnod kell, hogy ha ajándékba is viszik el őket akkor is kötelező már a chip! És hát ugye hiába keverék kutyusok de az első oltást is illik beadatni nekik+ a féreghajtások..

Egy jó tanács: az emberek az ingyen kutyát ( tisztelet a kivételnek ) nem becsülik ezért az oltás/ok , chip árát illő lenne elkérni. Ez mégis csak egy jelképes összeg!

2012. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van rá lehetőséged, de egyrészt nem biztos, hogy ezt be fogják tartani, másrészt én biztos nem adnék oda többet egynél egy embernek, aki egyszerre hirtelen 2-3kutyára is vevő lenne az valószínűleg valami hátsó szándékkal teszi.

Próbáljatok olyan gazdikat keresni nekik akik leellenőrizhetőek és vállalják akár a folyamatos kapcsolattartást is. Valamint ha megírjátok az örökbeadási szerződést, ami kiköti az ivartalanítási kötelezettséget akkor ragaszkodjatok ahhoz, hogy a valós adataikat adják meg, ne csak fejből firkáljanak valamit a papírra.

Milyen kutyusokról van szó?

2012. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

2esel egyet értek. Első oltás féreghajtás plusz chip fontos. Ezek árát el is kérheted.

Bármilyen tulajdonodtól megválhatsz akármilyen szerződéssel. Esetleg egy ügyvéd ismerős ha van az nem árt :)

2012. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
A chipet én is úgy tudom hogy kötelező berakatni már....Az ivartalanításra meg szerintem nem kötelezheted.milyen fajta kutyusról van amúgy szó????
2012. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Ezek tök jól hangzanak, de szerintem baromi nehéz olyan gazdit találni, aki egy keverékért fizeti az oltások és chip árát, vállalja a kapcsolattartást, ivartalanítja stb.:) Egynek még biztosan sikerül, de az összesnek? Azért persze meg kell próbálni.
2012. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Puli keverékek, illetve fajtajellegű keverékek. Egy embernek egy kutyát adok, ez biztos. A féreghajtás megvolt mindenkinek, most próbálom velük lebeszélni az oltást, de nem fognak belemenni. Az rengeteg pénz, és azért ott vidéken nem úgy megy mint nálunk a fővárosban. Másképp gondolkoznak. Én meg messze is vagyok, nem keresem magam sz@rrá, és nekem is van egy kis csöppség 50 kilós kutyám meg egy macskám, akiket etetni kell, és orvoshoz vinni, tehát én nem tudom kifizetni az oltásokat. Annyit tudok segíteni, hogy gazdit találok nekik, normális, rendes gazdikat, és felhozom őket Budapestre.


Tehát akkor van rá lehetőségem, hogy ilyet kérjek. Hogyan fogom esetleg számon kérni őket, ha nem teszik meg?

2012. okt. 18. 09:17
 8/19 anonim ***** válasza:
Igazából egyedül azt lehetne szerintem reálisan beleírni, hogy pl ivartalanítási kötelezettséggel a kutya 6hónapos /egy éves koráig + ennek megszegése esetén a kiskutyát vissza kell adni. Tehát ha nem küldi a papírt, akkor mehettek pl mediátorhoz, vagy bíróságra, és vissza fogják ítélni nektek kiskutyát. De nem vagytok vele előrébb. Egyedül az lenne a biztos megoldás, ha eleve ivartalanul adnátok oda őket, de hát az megint pénz.
2012. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Lehetőséged van, de, ha nem ivartalanítják egy éven belül, akkor hova teszed a kutyát amit visszaadnak neked?

Ráadásul azt hiszem, ha nincs chip január elsejétől, az orvos veszettség ellen sem oltja be.

2012. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Chipezni tudtommal 4 hónapos korig lehet, tehát az már mindenképpen az ő dolguk lesz.


Hát ez az, hogy mit csinálok ha visszakerül hozzám 1 évesen? Már 1 kutyával sem tudnék mit kezdeni, és heten vannak. Ráadásul ebből öt szuka...

2012. okt. 18. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!