Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szerződés teszi lehetőv...

Milyen szerződés teszi lehetővé azt, hogy gyakorlatszerzés céljából akár ingyen is dolgozhassak egy cégnél úgy, hogy nincs hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Minőségellenőri tanfolyamra járok, ami nem OKJ-s, és már nem is indítanak ilyen képzést OKJ-s kereteken belül. A tanfolyamszervező azt mondta, nem tud tanulmányi szerződést adni, mivel ez nem OKJ-s tanfolyam, sőt, semmi ilyesmi szerződést nem tud adni. A cég, amelyik fogadna gyakornokként, viszont pont ilyen szerződést kért... Vagy azt, hogy diákszövetkezeten keresztül jelentkezzek be hozzájuk. Van-e más olyan lehetőség, amivel ott alkalmazhatnak úgy, hogy a cégnek ne kelljen utánam semmit fizetni? pl. ha én írásban nyilatkozom arról, hogy gyakorlatszerzés céljából ingyen és bérmentve dolgozom ott náluk, a TB-m magam fizetem, stb, akkor ez jogilag elegendő? A munka törvények lehetővé teszik?

2014. okt. 20. 12:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

semmilyen. ha lenne is ilyen, megmondanák hogy x kifogás miatt en mvagy alkalmas és kész. senkiek nem kell egy pályakezdő.


felsőfokú nyelvtudás+külföld

2014. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Félreértetted. A cég fogadna gyakornokként! Nem arról van szó, hogy pályakezdő vagyok, most nem ezen van a hangsúly.

Hanem a jogviszonyon. Nincs felvétel, nem vennének fel minimálbérrel sem, de gyakornokként nagyon szívesen alkalmaznának. Ez nekem tökéletes lenne. Nekem tapasztalat kell, a pénz most nem érdekel. Csak az a baj, hogy a jogszabályok nem teszik lehetővé az ingyenmunkát még akkor sem, ha ez nekem a jövőben nagyon hasznos és kifizetődő lenne...

2014. okt. 20. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!