Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt már valakinek bírósági...

Volt már valakinek bírósági tárgyalása mert nem fizette be a 8ezres büntetéseket? Máv.

Figyelt kérdés
tudom nem jó a kategória de ilyenkor itt vannak a legtöbben.:D 3db 8ezres pótjegyet nem fizettem be multkor kiküldtek egy csekket az 1.ről hogy 14.000 meghogy ha nem fizetem be bíróság lesz belőle:D most megint kaptam 1 levelet de nem vettem át
2014. okt. 20. 23:50
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
hűt ezaz hajcsák bre a sok politikuson meg önkielégítéses korrupt csalón mit izmoznak itt veled házt nincs igazam?
2014. okt. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
jogos de ha fizetek akkor/attól se lesz jobb
2014. okt. 21. 00:24
 23/28 A kérdező kommentje:
hát amúgy igazad van de én kezdek félni lassan.nézd meg darabokra szedik itt szegény 50kgs lányt aki miatt késnek a vonatok és aki miatt szar a máv.:D bocs mindenkitől hogy miattam idegeskedtek minden nap hogy már megint mennyit késik!
2014. okt. 21. 00:27
 24/28 anonim válasza:

Figyelj, nem miattad késnek a vonatok, és nem CSAK miattad szar a MÁV! Általánosságban beszéltem. Igen, TE nem fizettél be 3x 500Ft-ot. De ezen fellendülve mások rendszeresen utaznak ingyen, és leszarják mert a MÁV úgyse tehet semmit.


Persze a MÁV is tehetne róla hogy ne késsenek a vonatok, és jobb legyen a szolgáltatás, de az nem csökkentené sokban a bliccelők számát.

2014. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mivel aláírtad, nem lesz belőle bírósági ügy, közvetlen behajtás lesz. Meg is érdemled te csaló!
2014. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Igazából az ilyen büntetések úgy működnek, hogy még az elévülés előtt fogod kapni a következő levelet, így újraindul a számláló és amíg nincs miből levonni, lefoglalni, addig nincs gond. Viszont ha egyszer elkezdesz majd dolgozni és lesz kereseted valószínűleg már az első fizetésedből elkezdik lefoglalni az addigra már jól meghízott büntetést.


Kicsit más, de egy ismerősöm a mobil előfizetését nem fizette és a 15 ezres tartozásból mire eljutott a behajtóhoz 120.000 forint lett, ami azóta is növekszik. Behajtani (még) nem tudják rajta, de amint elkezd dolgozni, búcsút is inthet a fizetése felének, elég hamar.


Nem jó dolog az ilyeneket húzni, mert a büntetés kamatozik, további büntetéseket kapsz hozzá és ugyan bíróság nem lesz, de a behajtó cég is ráteszi a hasznát...


Abban igaza volt a többieknek, hogy az ilyen mentalitás miatt tart itt az ország. De igazából azt is látom, hogy te túl fiatal vagy még ahhoz, hogy felfogd. Majd pár év múlva, talán.

2014. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Fizesd be, mert ordas módon meg fogod sz"pni, és nincs kedvünk még egy olyan kérdést olvasni, hogy a "köcsög MÁV megbüntetett X százezer forintra, mit csináljak?". Az még hagyján, hogy tizenéves fejeddel így gondolkodsz, de az a szomorú, hogy több millió felnőtt ember is, és miután elkövetik a kis baromságaikat, mindig más a g"ci. Fizesd be. Ui: azt meg ne fikázd, aki ért hozzá, mert te láthatóan nem értesz, és míg ő ellenben tudja, hogy mit kockáztatsz, te nem, de végső soron TE szívod meg, ő nem.
2014. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
ki fognak herélni
2014. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!