Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A fogyasztóvédelmi hatóságnak...

A fogyasztóvédelmi hatóságnak lehet névtelenül bejelentést tenni úgy, hogy azzal érdemben foglalkozzanak? És lehet követni az ügy állását?

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Miről van szó, az lényeges.

Én most készítem a bejelentésemet egy ügy miatt, mert átvertek. A Gazdasági Versenyhivatal oldaláról le lehet tölteni a hivatalos űrlapot, kinyomtatni, kitölteni, és eljuttatni az oldalon feltüntetett postacímre, és hivatalból kötelesek eljárni az ügyben. Csak rendesen kell kitölteni az űrlapot. (nekem a "Fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat..." címen van problémám, azon belül a fogyasztó megtévesztése)

Lehet bejelölni rajta olyat, hogy kéred-e annak a ténynek a titokban tartását, hogy bejelentéssel éltél a GVH-nál.

2014. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Közérdekű bejelentéssel több úton is élhet a fogyasztóvédelmi hatóság felé, azonban ahhoz, hogy értesüljön a bejelentés további sorsáról, valamilyen elérhetőséget szükséges megadnia (cím, e-mail cím, telefon, facebook stb.)


A hatóság a Facebookon is megtalálható ezen a linken:

[link]


Itt küldhet nyilvános, vagy akár privát üzenetet is a hatóságnak.


Hivatalosan is bejelentheti problémáját, a közigazgatási eljárásról szóló törvény alapján kérheti adatainak zártan való kezelését, így a bepanaszolt nem ismerheti meg a panaszos kilétét, adatait.


Üdvözlettel: NFH Fórum admin1

[link]

2014. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!