Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biztos hogy nem érné meg...

Biztos hogy nem érné meg ingyenessé tenni a szemétszállítást?

Figyelt kérdés
Az önkormányzatok állandóan szemétszedést szerveznek, közben a városok környéke, erdők, mezők utak tele vannak veszélyes hulladékokkal, kocsi számra borogatják le a szemeteket mindenhova. Miért nem lehetne megoldani, hogy bármilyen szemetet elszállítanának a minden utcában rendszeresen vagy lenne minden faluban egy állandó hely, ahova le lehetne adni ingyenesen? Akkor nem lenne minden tele szeméttel.
2014. okt. 26. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szemétlerakóhelyekkel van a baj.

Túl kevés van belőlük és túl messze vannak.


Az átlagember nem fog 50 kilométert autózni, hogy ott leadja a szemetet.

2014. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aki kikocsizik az erdő szélére a szemétel annak nem az a havi 2000Ft-tal van baja, hanem egyszerüen igénytelen.
2014. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig az a baja, hogy még ha fizeti is a kukadíjat, nem fér bele a lom, és a lomot nem akarja otthon a pici lakásában őrizgetni egy évig. Általában ahogy az erdőket nézem, bontási hulladék, festékes vödrök, rossz bútorok, elhullott állatok, ilyen dolgok kerülnek ki, amik egy átlag kukába bele sem férnek. Ha minden falu szélén lenne egy elkerített hivatalos lerakó hely, amire mondjuk egy közmunkás őrizne, sok gonddal lenne kevesebb.
2014. okt. 26. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:

na és mégis ki fizetné ki a szemétszállítást?

csak te, ha beszednék adóként!


nincs semmi ingyen!

2014. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam, hogy beépítenék valamelyik adóba. Tehát mi fizetnénk nyilván, de nem lennének beszemetelve az erdők és az önkormányzatnak nem kellene szervezni a szemétszedést évente 2-4 alkalommal, tehát annak az összegét is bele lehetne ebbe forgatni.
2014. okt. 26. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy érted a néplélek működését kérdező. Ami ingyenes, annyit is ér. És a közterületek nem azért szemetesek, mert drága a szemétszállítás, hanem azért, a szemetelést nem büntetik. Másfelől a haver szemetel a legtöbbet.
2014. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én panelba eltudom rakni a lomot lomtalanításig akkor falun ahol családi házban élnek is oldják már meg könyörgöm.
2014. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy tőlünk nyugatra is fizetnek a szemétszállításért, nem is keveset, aztán mégsem szórják szerte szét az erdőkbe meg egyéb helyekre a mocskukat.

Mondjuk ott erélyesebben is büntetik az ilyen viselkedést. Itt meg szegény embert sajnálni kell, és legyen már ingyen a szemétszállítás, különben szétb****za az erdőt.

2014. okt. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!