Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyész számíthat "dorgálásr...

Az ügyész számíthat "dorgálásra", ha visszadobja, eljárásra érdemtelennek minősíti a borosgazda-típusú ügyeket?

Figyelt kérdés
Borosgazda típusú ügy alatt értem, hogy betör a betörő valakihez, beleiszik a jelzés nélküli üvegben tárolt vegyszerébe és meghal tőle.
2014. okt. 28. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ügyész akkor számíthat dorgálásra, ha az adott ügyben eljárásra utasítják, és ezt nem teszi. Érdektelen, hogy maga az ügy miről szól.
2014. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tomala ***** válasza:
Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy ha a vádemelés mellőzése mellett dönt, akkor ebből lesz-e szakmai kellemetlensége az ügyészségen, akkor a szerintem a válasz igen.
2014. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, a vádemelés mellőzésére gondoltam. Ez furcsa, mert a nyugati államokban élből visszadobják az ilyen borosgazda-típusú ügyeket, nálunk meg kérdőre vonják azt, akinél megütötte magát a betörő.
2014. okt. 29. 17:45
 4/4 tomala ***** válasza:
Ne értsd félre, szerintem is fel kell menteni ezekben az ügyekben a gazdákat, de szerintem helyesebb, ha ezt vádemelés után a bíróság teszi, ha egy ember meghalt. Egy felmentés amúgy is többet ér, mint a vádemelés mellőzése, mert utóbbi nem jelent jogerős ártatlanságot.
2014. okt. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!