Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki örökli a lakásunkat, ha...

Ki örökli a lakásunkat, ha meghalnak a szüleim? (a többi lejjebb)

Figyelt kérdés
Egy nővérem van rajtam kívül, és volt egy bátyám, aki meghalt, de neki van 2 kisgyereke. Tehát akkor a lakás 3 fele fog osztódni? Nővérem, a 2 gyerek, és én mindegyikünk egyharmadot kap? Vagy csak az enyém és nővéremé lesz? Végrendelettel el lehet intézni, hogy ez így legyen? (Szüleim nevén van amúgy a lakás.)

2014. nov. 1. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első variáció bátyó részeit gyerekek öröklik.

Eltartási szerződést lehet kötni,akkor az örököl akivel kötötték senki más, és köteles ész sincs.

Bátyád gyerekeivel megtennéd,hogy kitúrod?

2014. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Amennyiben van végrendelet akkor a végrendelet írja elő. Amennyiben a végrendelet erről NEM rendelkezik vagy egyéltalán nincs végrendelet, akkor a Ti mint az elhunytak utódaik azaz gyermekei örököltök. A házat a nővéred, a bátyád és Te örökölnétek 1/3-ad - 1/3-ad arányba, de mivel a bátyád is elhunyt, de vannak gyermekei így a ház bátyádra estő 1/3-ad részt a 2 gyerek örökli.

Az öröklés így a következő képpen változik: 1/3-ad a nővéredé, 1/3-ad a Tiéd, 1/6-od - 1/6-od a két unokatesódé (a néhai bátyád gyerekeié).


A kérdés feltétele jelen pillanatban ha jól értem csak elméleti.


Gondolom azért nem szeretnéd majd a néhai bátyád gyermekeit megfosztani az apjuk örökrészétől?...

2014. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék megfosztani senkit semmitől, de viszont mivel eladni nem szeretnénk ezt a lakást, és ennyien nem is akarunk együtt lakni majd benne, ezért úgy szeretnénk megoldani, hogy egyikünk majd itt lakhasson, és nem a többiekkel együtt. Ezt úgy gondoltuk, hogy aki itt fog lakni, az kifizeti a többiek részét. Ezt így lehet? Csak ehhez gondolom végrendeletet kell kötni... Vagy nem tudom, hogy van ez.
2014. nov. 3. 19:40
 4/4 anonim válasza:
Ezt amit a Kérdező a #3 "válaszában" leír: Mármint az örökösök kifizetése LEHETSÉGES. Ehhez a végrendeletnek semmi köze nincs, kivétel akkor ha az örökhagyó az örökösök közül kizárlógal egy valakire hagyja a vagyont (ház, lakás, autó stb).
2014. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!