Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi is a baj a tényleges...

Mi is a baj a tényleges életfogytiglannal?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 16:15
1 2
 11/16 kriszt97 válasza:
68%
Az nem életfogytiglan hanem csak 90 év és jo maga viseletel is min 45
2014. nov. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmi. Talán egyetlen dolog, hogy sokba kerül. A világon a legjobb büntetés az életfogytiglan nem a halálbüntetés. Azon hip-hop túl van. Viszon azzal a tudattal létezni napról napra, hogy nem tudni meddig, de az a négy fal lesz az utolsó amit lát az életben na az az igazi büntetés.
2014. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha az én gyerekemnek valaki elvágná a torkát csupán szórakozásból vagy anyagi haszonszerzésből vagy erőszakoskodásból, annak simán elvágnám én is a torkát, hiszen nemcsak a gyerekét, de az egészséges társadalom jövőjét is megpecsételte, ráadásul az én adómból is tartom tovább, míg nekem csak a fájdalom maradt. Na ne má'!

Szemet szemért. Halál rá.

Az ember semmiben sem különbözik az állattól, ugyanolyan ösztönlény, csupán beszélünk, de mint tudjuk, a beszéd a legnagyobb fegyverek egyike és egyes emberek kezében (politikusok, jogászok, ügyvédek, végrehajtók, államigazgatás, stb.) pedig elég kacifántosan el is szokott sülni, mi meg csak pislogunk ki a fejünkből és nem értjük a józan paraszti eszünkkel, hogy lehetséges az igazság tiprása, talmi szavak ellenében.

2014. nov. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A legnagyobb baj az, hogy évekig mi tartjuk el őket, és ez nem csak az élelmezésükre vonatkozik, hanem személyzet, épület, rezsi, stb. Arról nem beszélve, hogy ők azok, akiknek már minden mindegy odabent is, így aztán főleg azt tesznek, amihez csak kedvük van...
2014. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%
szerintem fölösleges ilyen szentimentálisan hozzáállni a dolgokhoz. egy a lényeg, kivonni a forgalomból azt aki rászolgált. az életfogyt logikátlan és drága. kit érdekel, hogy a halálbüntetés gyors? a hatás a lényeg, egy emberi hulladékkal kevesebb.
2014. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
11%

Olyan mértékben kegyetlen, hogy bőven kimeríti az emberkínzás fogalmát. A kínzás elvben tilos.

Másik baj, hogy embertelenül sokba kerül. Sok életet lehetne megmenteni egy elítélt fogvatartásának költségeiből

2014. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!