Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Származik valamiféle tényleges...

Pietrosol kérdése:

Származik valamiféle tényleges előrelépés abból, hogy az ember politikával foglalkozik?

Figyelt kérdés
Vagy,csak bosszankodik az ember,különösebb tettek nélkül,megrövidítve az életét és elfordulva a számára valóban fontos dolgoktól?Lehet,hogy vezetőink akarat rejlik a politikai megosztottság és zűrzavarkeltés mögött,hogy szembeállítsanak és ne egységbe?
2012. szept. 7. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamilyen szinten kell a politikával foglalkozni hisz hatással van az életünkre!

Jobban mint bármi más!

Ugyanakkor igazad van hogy a valós emberi barátságok és kapcsolatok fontosabbak! :)

2012. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bumbi02 ***** válasza:

Valamilyen szinten az aktuálpolitika szerintem az alapműveltséghez tartozik. Tudni azt, hogy ki az aktuális külügyminiszter, ki az államfő, ki a gazdasági miniszter, mely pártok vannak benn a Parlamentben és hasonlók. Illetve a főbb aktuálpolitikai történésekről egy látkép.



Persze olyan részletekbe menően nem kell foglalkozni vele , mint ahogy mi tesszük itt gyakorikérdéseken, ez már csak hobbi inkább. Változtatni se én, se más az itteniek közül nem fog tudni a helyzeten, azzal hogy itt leírjuk a véleményünket, de személy szerint, jó vitatkozni. 3 éve vitatkozom az oldalon, és elég sokat tanultam belőle - történelem,gazdaság, politika - , még akkor is, ha 10 "vitából" 9 csak mocskolódás volt a másik fél részéről.

2012. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Továbbá - akármennyire is bizonygatják - a legtöbb, átlagos ember csak alapszinten közelíthet a politikához, mivel sem hozzáférése, sem szakértelme a mélyebb dolgok megértéséhez. Sokan csak pattognak a helyükön, hogy így, meg úgy kellene csinálni, hogy ez jó - az rossz, de nem látják át igazán a politikát. Főleg úgy, hogy az esetleges információmorzsákat, vagy érveiket dilettánsként egy szemben álló párt mondataira alapozzák, ami érthető is, hiszen maguknak utánajárni a dolgoknak nem sok eredménnyel kecsegtet.


Nekünk foglalkozni KELL a politikával, tisztában lenni azzal, kiket választunk meg, és az állam ügyeivel is teljesen tisztában lennünk - ám utóbbira nem mindenki képes, főleg ilyen időkben és ilyen titkolózós kormányok alatt. Így most az lenne jó, ha azok foglalkoznának igazán a politikával, akik átlátnak a sárdobálásokon, és esetleg a témához kapcsolódó szakokat végeztek.


Nekünk meg marad a "takarodj haza" és a "megválasztunk egyet, az szar volt, megválasztunk egy másikat, az is szar volt, akkor megválasztjuk az elsőt megint, mert buták vagyunk és elfelejtünk mindent" dolog. Remélem, nemsokára jön majd egy új, nyílt érdekképviselet, ami tényleg őszinte a néppel. Én tuti támogatnám.

2012. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, lássuk be, azért kívülállóként soha nem láthatjuk át, valóban mi zajlik a Parlamentben, csak sejthetjük.


Én azt mondom, foglalkozni el, már ha elmegy szavazni az ember, tudja már, hogy kire szavaz, és ne csak szimpátiából tolja ide oda az Xét. Ennek szép a szeme, az hadar, erre szavazok.


Amúgy előrelépést nem hoz, bárkit választ meg az a kevés ember, aki elmegy szavazni, úgy is csak elcseszi az országot a tapasztalatok szerint.

2012. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kérdésed első részére az előttem hozzászólók már adtak választ, jókat, én is egyetértek velük.

A második mondatod, kérdésed:

"Lehet,hogy vezetőink akarata rejlik a politikai megosztottság és zűrzavarkeltés mögött,hogy szembeállítsanak és ne egységbe?"

Határozottan meg tudlak ebben erősíteni.

Évtizedek óta figyelem a politikát.

Arra a megállapításra jutottam, hogy a pártpolitikai megosztottság gerjesztése, fönntartása nagyon nagy érdek. Arra nem vennék mérget, hogy ez a jelenlegi vezetők akarata, inkább az, hogy egyetlen erő akarata. Ezt a kormányváltások, "rendszerváltás" előtt vagy első éveiben keményen meghirdetett "elszámoltatások" be nem váltása is jelzi. Mind porhintés, kóbor apácák megtévesztésére szolgáló, szavazatszedés.

tehát: a szembeállítás, zűrzavarkeltés - szerintem - módszerbeli fogás.

Remélem, egyre többen fölismerik ezt, és más értékrendszer szerint vizsgálják meg a történéseinket. (Becsületesség, igazságosság, következetesség, természetes, egészséges életrend....)

2012. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az idióta kifejezés görög eredetű (ἰδιώτης, idiōtēs), az ἴδιος, idios saját maga, magán szóból. Eredetileg magánembert jelentett, azaz olyan polgárt, aki nem vesz részt a demokratikus városállam politikai életében. A késő latinban jelentése tanulatlan, érdektelen ember volt" /Tufts Egyetem/


Igazából bővíteni kellene a politikát érintő tudásunkat. Az egyes aktuálpolitikai eseményekkel kapcsolatban nem elég egy vagy két nyilvánvalóan elfogult forrásra (tévé, pártok stb.) hagyatkozni, hanem a lehető legszélesebb körből kellene meríteni (most megkapom, hogy elfogult a közszolg. tévé, rádió, pártmédiumok stb., de ha tudod, hogy elfogult, akkor tudnod kell helyén kezelni az ott elhangzottakat). Nem igazán érdemes az aktuálpolitikai eseményeket figyelni, ha rendszerszinten elég kevés információ van a birtokodban. Hogy mit is értek ez alatt? Nem tudhatsz semmit arról, hogy mi történik az AB körül (megsemmisített egy törvényt, rendeletet, akármit vagy átszervezték, megváltoztatták a feladatkörét), ha nem tudod, hogy mi az AB feladata, mire terjed ki a hatásköre, ki lehet kezdeményező, milyen eljárásrendben működik, hogy működik ez más országokban stb. Az alkotmánybíróság csak egy példa volt a közelmúlt eseményeiből, de hozhatnám az EU-t (mi az a kötelezettségszegési eljárás, milyen fokozatai vannak, mi kerül nyilvánosságra az uniótól, milyen szankciókat léptethet életbe), vagy pár évvel ezelőttre visszanyúlva, Sólyom László miért nem oszlathatta fel az Országgyűlést, miért nem mondathatta le Gyurcsányt. Ezek mind olyan kérdések, ahol nem lehet teljes mértékben megalapozott véleményt formálni akkor, ha az ember nem ismeri a szokásokat, a lehetőségeket, a veszélyeket, a példákat, magának az eljárásnak a menetét vagy a lehetséges végkifejleteket. Összességében azt mondom, hogy létezhet előrelépés, ha az ember foglalkozik a politikával, de alaposabb tudást feltételez. Ha a választópolgár politikáról való ismeretei jelentősek, akkor kevésbé nézhetik (ha egyáltalán meg merik próbálni) hülyének, akkor nem próbálkoznának átlátszó és buta kommunikációs trükkökkel, hanem lényegi vita folyna azokról, az egyébként fontos kérdésekről, amelyek érintenek engem, téged, a GYK felhasználóit és az ország összes állampolgárát.

2012. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen nem arra gondoltam,hogy totálisan el kellene zárkózni a politikától,ilyen szinten átadni az irányítást esztelenség lenne!


Magam azt érzem,hogy rendkívül fontos leszek négy évenként tavasszal,aztán személyem jelentősége viszonylag gyorsan elhalványul!Az utolsó kérdésem akár kijelentés is lehetett volna,mert szinte biztos vagyok abban,hogy míg az emberek a mesterségesen generált jobb és bal oldalisággal és annak szembeállított ideológiáival foglalják el magukat a saját életük gondolatiságának önállóságáról elvonják a figyelmüket!Mintha a közélet állóvizébe szándékosan dobnának követ,hogy az általuk gerjesztett hullámokra és ne az egészre figyeljünk!

2012. szept. 10. 09:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Jól látod.

Mesterségesen gerjesztett ez a "bal"- és "jobb"-oldalnak a szembeállítása. Elterelő hadművelet... A történelemből ismert tétel: osszd meg, és uralkodj felettük..


Ráadásul eszmei zűrzavart is "belecsempésznek", azaz ezt is tudatosan teszik.. Így a zavarosban jobban lehet halászni! A mai "jobb" inkább bal, a mai "bal" inkább jobb valójában, stb. "Liberális" gondolkodás?


Az egyénnek - ha felelősen gondol a saját és közössége jövőjére - mégis csak kellene foglalkoznia a politikával, még akkor is, ha neki haszna nem, sőt, akár pillanatnyi hátránya is származik ebből. Előbb-utóbb lesz ennek "tényleges előrelépés" hatása.


De a politika figyelésének módszerét kellene helyesen megválasztanunk. Ez nagy kérdés! Sőt: "a" nagy kérdés...


És a politika figyelését meg kell próbálnunk higgadtan tenni, egészségünkre vigyázva....


:-)

2012. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!