Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emberriasztó nyestriasztó. A...

Emberriasztó nyestriasztó. A szomszéd rövid nyári szünet után újra folyamatos üzemben működteti a háztetőre szerelt nyestriasztóját. Monoton, fémesen kattogó, zakatoló hangja rettentő idegesítő. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Ha kimegyek a kertbe vagy kinyitom az ablakot azonnal ezt a szörnyű hangot hallom. A szomszédot nem érdekli a panaszom. Őt csak az érdekli, hogy a padlásán ne hancúrozzanak a nyestek és ők tudjanak aludni. Azaz csak ők számítanak a szomszéd nem számít! Azt állítja kereskedelemben vásárolt, engedélyezési számmal rendelkező készülékről van szó, amit kb. 5 éve vásároltak. Én ez év januárjában észleltem először a riasztó hangját, azóta egyre zajosabb, zörgősebb!! Közbe meg az ukrán após is bütykölte, mert állítólag elrágták a vezetéket a nyestek. Ha el is mentek már a nyestek - már több hónapja riaszt folyamatosan -, nem kapcsolja ki akkor sem, nehogy visszajöjjenek. Tiszta őrület! Azt mondja nyugodtan feljelenthetem, a riasztó hangereje nem haladja meg a csendháborítás decibeljét. Hogy van ez? Csak a hangerő számít? A risztónál egy olyan hangkibocsájtásról van szó, amely hang idegesítő, kínzó, menekülésre kényszerítő tulajdonságú. De hát mi nem tudunk/akarunk elmenekülni az otthonunkból!

3 napja birtoksértés címén panaszbeadvánnyal éltem a jegyzőnél. 2 tanu is igazolta beadványban leírtakat. Tudok még ezen kívül valamit tenni?



2014. nov. 10. 10:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Veszel 30 nyestet,és rájuk küldöd.
2014. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A mi problémánk ugyanez. Az egyik szomszéd ugyanezt csinálja, már kétféle riasztója is van. A környéken nem lehet aludni, nem lehet pihenni, mindenkit kikészít az ürge. A lakógyűlésen a Gy-né Szilvi elmondta a társasházkezelőnek a problémát. Állítólag az önkormányzattól kinn voltak, füleltek, de semmit nem hallottak. (Persze, mert a rafinált fazon arra az időre kikapcsolta a riasztót).

Évek óta megy ez a "játék", most már majdnem mindenki vásárolt különféle állatriasztót és mindenki bekapcsolja. El lehet képzelni mi van az utcánkban... :(

2015. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!