Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kereskedelmi tv csatornákon...

Kizcar kérdése:

A kereskedelmi tv csatornákon futó pénzenergia, tízmilliószoros energia, átoklevétel és a hasonló baromságokat, tehát az emberek nyilvános átverését, naivságuknak kihasználását a törvény hogyhogy nem bünteti?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni, hogy ezek hogyan lehetnek szabadon műsoron büntetlenül. Nyilvánvaló, hogy hazudnak az embereknek.

Ennyi erővel az uzsora is lehetne legális.



2014. nov. 14. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés. Mikor az NMHH megalakult, bíztam benne, hogy betiltják. De máig sem történt semmi, ami nagyon szomorú.

Persze az is szempont, hogy aki annyira ostoba, hogy ilyen műsorokba telefonálgat, az talán meg is érdemli a sorsát.

2014. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha jobban belegondolunk, akkor nem kötelező betelefonálni egy ilyen műsorba.

Aki meg ilyenekben hisz és ezekre költi a pénzét, azt csak sajnálni tudom.


Az uzsora pedig más, ott azt használják ki, hogy az ember anyagilag ki van szolgáltatva és rákényszerül, hogy uzsorakamatra vegye fel a hitelt.


Aki betelefonál, hogy pénzenergiát küldjenek neki, az rá van kényszerítve erre?

2014. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek. Annyi mindent szankcionálnak, ezt a csalást meg engedik. Főleg nyugdíjasok, kispénzűek az áldozatai Alexander mágusnak és a többi szemfényvesztőnek. Betiltják a boltok vasárnapi nyitva tartását, millió dolgot szabályoznak, ez meg megy büntetlenül.
2014. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítsd be hogy hazudnak!Komolyan vicc nélkül próbáld meg rájuk verni a balhét jogi úton.
2014. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A "hülyeség ragadós" elvét követve direkt hagyják terjedni az ilyen műsorokat.

Hiszen minél több hülye van az országban, annál több pénzt lehet tőlük lenyúlni.

2014. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Aki betelefonál, hogy pénzenergiát küldjenek neki, az rá van kényszerítve erre?"


Igazad van, de van egy generáció, az idősek, akik még úgy éltek: "igaz, mert bemondta a TV". Anyósomék pl. ilyenek, egyszer telefonált be egy ilyen műsorba, akkor erőteljesen lebeszéltük arról, hogy még egyszer ilyet tegyen, de sokan élnek egyedül, nem lehet minden idős mellett ott lenni minden nap.

2014. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Meg akkor ennyi erővel az összes egyházat is tiltsuk be, mert azok is csak azért hajtogatják a transzcendens, spirituális képzelgéseiket, hogy pénzt keressenek vele.
2014. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nincs benne semmi illegális, semmi köze az uzsorához, nem volt jó példa.


Folyamatosan ki van írva a képernyőn, hogy mennyibe kerül a hívás, milyen szolgáltatást kapsz érte, kivel beszélhetsz. Nem vernek át senkit a szó jogi értelmében, azt kapod amiért fizetsz.


Nyilván amúgy egy nagy kamu az egész, én ismerek egy srácot aki egyetem mellett csinálja és jókat röhög rajta.

2014. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Igazad van, de van egy generáció, az idősek, akik még úgy éltek: "igaz, mert bemondta a TV". Anyósomék pl. ilyenek, egyszer telefonált be egy ilyen műsorba, akkor erőteljesen lebeszéltük arról, hogy még egyszer ilyet tegyen, de sokan élnek egyedül, nem lehet minden idős mellett ott lenni minden nap."


Pedig én úgy tudtam, hogy a kor bölcsességgel jár.

2014. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jogi út ide vagy oda, ha egy tollvonással meg lehet adóztatni az internetet, vagy a reklámokat, vagy bevezetni a gyorsvonati pótjegyet, akkor egy cseppnyi jóérzéssel ezeket az embereket is elmegyógyintézetbe záratnám vagy börtönbe.
2014. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!