Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akinek a hobbija a fényképezés...

Akinek a hobbija a fényképezés, milyen törvényeket kell ezzel kapcsolatban figyelembe vennie?

Figyelt kérdés
Szóval milyen helyeken nem szabad fényképezni, vagy csak engedéllyel, én erre gondolok. Azt tudom, hogy embereket csak az engedélyükkel szabad, de embereket egyáltalán nem szoktam. Van azon kívül még valami?
2014. júl. 10. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Új szabályozó talán csak az az egy van, hogy 2013 jan. 1-től már ki kell takarni minden létező olyan ember arcát a fotóidról, akiket nem kérdeztél előtte meg explicit módon arról, hogy kívánnak-e szerepelni a fotóidon. Ellenkező esetben perelhető vagy polgáriperes úton. De ezzel sincs általában baj, amíg nem teszed ki nyilvános helyre a fotót.... gondolj csak a száz meg száz turistafelvételre, amik itthon készülnek, és a szerencsétlen külföldi még csak nem is tudja, hogy törvényt sért, mikor a termálfürdőben fotózgatja a többi turistát /valójában a faldíszeket/ :)

Ilyen bolond egy ország lett ez, minden változik, és nem pozitív irányba....

2014. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magántulajdont engedéllyel lehet csak, pl. gyárépületet, családi- és társasházat. Embereket jelenleg hatályos törvények értelmében extrém módon nem lehet.
2014. júl. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engedély nélkül is szabad fényképezni illetve róluk készült képeket, hanganyagokat felhasználni bizonyos esetekben. Így pl közszereplőről ilyen minőségben, ha valaki eltűnt, illetve súlyos bűncselekménnyel kapcsolatban, de ez utóbbi kettőt csak hatóság engedélyével nyomós közérdekből vagy különös méltánylást érdemlő magánérdekből lehet.

Azokon a helyekn, ahol tilos fényképezni, ott eleve ki kell írni vagy más módon tudatni, hogy tilos (ilyen lehet múzeumokban, koncerteken előbbi esetben azért, mert a fény is árthat a kiállított tárgyaknak, utóbbiaknál pedig a szerzői jog miatt.)

Minednesetre ajánlom, hogy a Ptk. 80§-át olvasd el!

[link]

2014. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első butaságot ír. A szabályozás nem változott, pláne nem január 1-jén. Az új Ptk. (2013. évi V. tv., amely idén március 15-én lépett hatályba) csak az eddigi bírói gyakorlatot legalizálta.


A vonatkozó jogszabályhely:

Ptk. 2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.

2014. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!