Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazudik-e az a bíró, aki azt...

Hazudik-e az a bíró, aki azt állítja, hogy ma Magyarországon kötelező személyi igazolvánnyal rendelkezni?

Figyelt kérdés

Tegnap a Budai Központi Kerületi Bíróságon egy egyébként pitiáner szabálysértési ügyben indíott eljárást tárgyalva, a tárgyalás közben, annak végén a biró(egy nő)kihangsúlyozta, hogy Ő milyen nagyvonalú akkor, ha engem nem büntet meg személyi igazolvány hiánya miatt, mivel annak birtoklása minden magyar állampolgárnak kötelessége.



Én elolvastam a törvényt.Szerintem aznem ezt mondja.

JOGÁSZOK,JOGHALLGATÓK VÉLEMÉNYÉT, VÁLASZÁT KÉREM a témában.

Egyetemen hogy tanítják?



2014. nov. 22. 09:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem mindenkinek, de egy bizonyos kor felett igen.
2014. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
75%
Tévedés. Személyazonosságot igazoló okmány kell, ami lehet személyiigazolvány, vagy (érvényes) fényképes útlevél is. Lakcímkártyát kell mindenkinek birtokolnia (aki nem hajléktalan).
2014. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

pont ezért kérdeztem: az első két hozzászólásból is látszik, teljes a képzavar az emberrek fejében ezzel kapcsolatban.

2014. nov. 22. 09:41
 4/20 A kérdező kommentje:
emberek, bocs, poklgárok
2014. nov. 22. 09:42
 5/20 A kérdező kommentje:
polgár, gépelés nem megy
2014. nov. 22. 09:42
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem hazudik. 14. életév betöltése után a parasztnak kötelező személyi igazolvánnyal rendelkeznie.


Ezen rendelkezés viszont nem tévesztendő azzal, hogy jogosítvánnyal, vagy útlevéllel is igazolhatja magát. Ezek megléte viszont már valóban nem kötelező.

Az értetlenebbek kedvéért: Attól hogy tudja személyazonosságát egyéb okirattal igazolni, személyi igazolvány birtoklására vonatkozó kötelezettség alól még nem mentesül!

2014. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Hogy ne lenne kötelező? Hogy merül ez fel egyáltalán akárkiben? Persze hogy az...
2014. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
mindig hazudik, mindegyik, mindenkor. a pénzedet akarja ellopni
2014. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező legalább egy érvényes, fényképes személyazonosító közokirat megléte! (nagy választék nincs, személyin kívül útlevél, vagy vezetői engedély)
2014. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem hazudott.
2014. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!