Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazudik-e az a bíró, aki azt...

Hazudik-e az a bíró, aki azt állítja, hogy ma Magyarországon kötelező személyi igazolvánnyal rendelkezni?

Figyelt kérdés

Tegnap a Budai Központi Kerületi Bíróságon egy egyébként pitiáner szabálysértési ügyben indíott eljárást tárgyalva, a tárgyalás közben, annak végén a biró(egy nő)kihangsúlyozta, hogy Ő milyen nagyvonalú akkor, ha engem nem büntet meg személyi igazolvány hiánya miatt, mivel annak birtoklása minden magyar állampolgárnak kötelessége.



Én elolvastam a törvényt.Szerintem aznem ezt mondja.

JOGÁSZOK,JOGHALLGATÓK VÉLEMÉNYÉT, VÁLASZÁT KÉREM a témában.

Egyetemen hogy tanítják?



2014. nov. 22. 09:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

a bíró, aki ilyen apróság miatt ilyen kioktatás végez, - szánalmas.


szolgalelkű népség, agresszív elittel, ezek vagytok,


bakker - voltam egy német turistaúton magyarként, ahol németek voltak az útitársak, Burgaszba ment a repülő, a felének le volt járva a személyije. érted, itt magyarisztánban akinek nincs személyije, 10 év börtönt kap és vagyonelkobzást, a fos bíró meg tart neki egy előadást, hogy bűnöző

2014. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó: úgy csinálsz mintha valami hatalmas teher lenne hogy van érvényes személyid... 10 évente kell rászánnod kb. fél órát. Tényleg egyszerűbb itt sírni meg Magyarisztánozni mint megcsináltatni hogy ne legyen belőle baj.
2014. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

persze, hogy nem az, azért se kell ekkora ügyet csinálni belőle, ha mondjuk lejárt vagy elveszett vagy nem találja az illető. nem kell büntetni sem érte. bírósági tárgyalást rendezni BÖSZMESÉG Felfordul az ember gyomra tőle, hogy ilyen agresszív és brutális környezetben kell élnie, hogy mondvacsinált semmi dolgok miatt egy a hatalom így ráolvas és letaglőz


ha valakinek nincs személyije, az semmiség

2014. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ilyen köcsög ország bakker,
2014. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

9-es: " Kötelező legalább egy érvényes, fényképes személyazonosító közokirat megléte! (nagy választék nincs, személyin kívül útlevél, vagy vezetői engedély) "


köszi a válaszod, bár nem azt kérdeztem, mi a választék, mivel az általad említettek jöttek nálam is számításba.

PONTOSAN E MIATT TETTEM FEL A KÉRDÉST. A BÍRÓ SZERINT EZEK MEGLÉTE NEM VÁLTJA KI A SZEMÉLYIT.


Ha jól számolom egyelőre vezetnek azok akik, szerint valóban kötelező a személyi megléte.

Azt viszont elfelejtették megválaszolni, hogy mire alapozzák a véleményüket.

MELYIK TÖRVÉNYBEN VAN EZ LEÍRVA? Azért kérdeztem jogászokat, mert elvileg nekik kötelességük tudni róla.


a "hogy ne lenne kötelező" című történetnek:

Európában hol kötelező még a személyi?


Légyszi támaszd alá valamivel amit állítasz, hogy utánanézhessenek mások is.köszi


A 1992. évi LXVI. törvény

a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról világosan megfogalmazza, hogy NEM csak szi.al lehet igazolni magad, és az sincs benne, hogy köteles vagy sz.i.-t csináltatni. Akkor melyik törvény mondja ezt?

Tehát hazudik-e vagy sem a bíró?

2014. nov. 23. 15:55
 16/20 anonim ***** válasza:

"a bíró, aki ilyen apróság miatt ilyen kioktatás végez, - szánalmas.


szolgalelkű népség, agresszív elittel, ezek vagytok,


bakker - voltam egy német turistaúton magyarként, ahol németek voltak az útitársak, Burgaszba ment a repülő, a felének le volt járva a személyije. érted, itt magyarisztánban akinek nincs személyije, 10 év börtönt kap és vagyonelkobzást, a fos bíró meg tart neki egy előadást, hogy bűnöző"


Micsoda tirpák antimagyar droid gyerek vagy te! :D

Nagyon megerőltető lehet neked érvényes személyivel rendelkezni. :)


Lef.ssuk mi van germánisztánban!

2014. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az adott törvényt, ha esetleg elolvastad volna..., vagy javaslom a CTRL+F billentyűkombináció használatát.


29.§ (5) A polgár köteles a személyazonosító igazolvány kiadását igényelni, ha nem rendelkezik más érvényes, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolvánnyal.

2014. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Eddig a te hozzászólásod volt a legfeleslegesebb, és még a szegénységi bizonyítványodat is kiállítottad (gondolom fel sem tűnt).

Szerintem előbb menj el érettségizni, ott megtanítanak olvasni, és értelmezni azt, ha a szakmunkásképzőben erre nem volt lehetőség.

"ha elolvastad volna"

Mások veled szemben nem csak elolvasták, de meg is értették: az összetett mondat második tagmondata azt jelenti, hogy csak akkor vagy köteles, "HA"(ÉRTED ENNEK A SZÓNAK A JELENTÉSÉT??) CSAK MERT NEM KÖNNYŰ ELMAGYARÁZNI A JELLEGÉBŐL ADÓDÓAN: van egy szinonimája: "amennyiben", bár gondolom ezzel gondolom melós-családban nem dobálóznak.., .- szóval akkor kell csak , HA más nincs.

DE VAN MÁSIK, FELFOGHATÓ?? NEM EGY, HANEM KETTŐ IS.


Mindegy, pont az ilyen szellemileg elmaradottak miatt kértem, hogy lehetőleg jogászok írjanak, bár érdekel mindenki véleménye.

2014. nov. 24. 12:37
 19/20 anonim ***** válasza:
53%

Bizonyára szeretnéd, ha az lennék, hogy a bűnöző fajtádnak legyen kitől lopni. Persze az én hibám, hogy a kérdésben nem látom, hogy lenne-e más irat helyette.

"pitiáner szabálysértési ügy" erre találták ki a helyszíni bírságot, csakhogy hoppá itt szabálysértési eljárás történt.

No mindegy, találkozunk majd miközben majd sepred az utcákat.

2014. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Még mindig nem tudjuk:

Köteles-e a magyar állampolgár személyi igazolványt csináltatni, és ha igen, melyik törvényben van ez leírva?

Kérem hogy cask 8 általánost befejezett emberek írjanak.

Az hogy bekötötték az internetet otthon, ez utóbbit nem feltételezi(Lásd utolsó hozzászóló)

Köszönöm

2014. nov. 26. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!