Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az emberek az egyes lopások...

Az emberek az egyes lopások közt miért tesznek különbséget még mindig?

Figyelt kérdés
Az emberek a termékek fizikai eltulajdonítása és a szellemi termékek eltulajdonítása közé miéért nem tesznek egyenlőségjelet még mindig? Én még mindig úgy látom, hogy a szellemi tulajdont,,,ennek lopását, az emberek még mindig nem egy súllyal kezelik a tárgyak fizikai eltulajdonításával. Miért?

2014. nov. 23. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha a plágium kiderül, akkor büntethető/büntetendő. Szerintem a plágium erkölcsi megitélése elég negatív. Ha nem derül ki, akkor valószínűleg kárt sem okozott. Példa erre az egyik leg nevesebb magyar író, aki angolból és franciából fordított és saját néven kiadott művekkel alapozta mag a karrierjét. A jogtulajdonosok nem jelezték nemtetszésüket...
2014. nov. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
plágium esetében, ha az eset elévül, tudtom szerint büntető eljárás már nem indítható, csak polgári per..de plágiummal szerintem nem könnyű lebukni, mivel a világ összes művéből lophatsz, azt átfogalmazhatod, stb... ha a dolog nincs a neten, márpedig nem minden van fenn, azt elég nehéz bizonyítani, honnét van a forrás. schmitt pali szerintem azért bukott le, mert politika övezetébe került és valószínűleg valaki, akinek ez nem tetszett exdiák társai közül, feldobta. amúgy szerintem sosem bukott volna le. de ez már egy más téma
2014. nov. 24. 07:39
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert van az a lopás, amikor elveszem, és akitől elvettem, annak nem lesz meg; és van az, amikor elveszem, de neki is megmarad.
2014. nov. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!