Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emberek, orbán tényleg különbs...

Emberek, orbán tényleg különbséget tesz kissebbség, és nem kissebbség között?

Figyelt kérdés
úgy hallottam hogy a nem cigány ember nem kaphat segélyt, szóval elkell neki menni dolgozni, a kissebbség pedig okvetlenül megkapja a segélyt. ez igaz ? én úgy tudtam, hogy akinek nincs munkája, annak jár a segély, ha x napja bevan dolgozva. de azt nem tudom elhhinni hogy aki nem roma, az nem kap segély ellátást. légyszi világosítsatok fel.
2013. szept. 22. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen, csak magyarok közül igen kevés az amelyik kihasználja így a dolgokat.


A cigánypolitika nem változott , gyakorlatilag ugyanaz, mint az MSZP idején.


A Fidesz nem nagyon mer jobbra tolódni, így is az EU-ban fújnak rájuk.

2013. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a válasz, de még most is elvagyok bizonytalanodva. mert egy magyar idmerősöm nekem azt mondta hogy sok magyar nem kapta meg, mer nem "hártányoshelyzetű" most akkor hazudott ?


meg azt mondják a nem cigányok, hogy a kormány a kissebbséget segíti, ahogy te is írdat, nem pontosan úgy van, csak ők nem használják ki a dolgokat. de ha ők nem használják ki a dolgokat, akkor miérz mondják hogy a kormány csak őket segíti? nem értem.

2013. szept. 22. 23:37
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem hazudott , bizonyos dolgok tényleg csak a cigányoknak járnak.


Tudod , pozitív diszkrimináció.

2013. szept. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
sorolnál pár dolgot hogy mik járnak?
2013. szept. 22. 23:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok amik hátrányos helyzetűeknek járnak. (csonkacsalád, fogyatékkal élők, stb.)
2013. szept. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
valaki felsorolná nekem a stb-ket ?
2013. szept. 23. 00:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Apám daganatos,nagyanyám házát múlt évben újítottuk,mert alámosta a víz.Szó-szó,az önkormányzati lakásunkra,lakbérre összejött 93.000 ft.Most ki akarnak lakoltatni,holott tudom,hogy másoknak sokkal nagyobb sara van,sőt,nem is lennének jogosultak önkormányzati lakásra,lévén,hogy apjának szép,nagy háza van.(Legalábbis kevesebb joga).Az etnikumot inkább nem írom le.
2013. szept. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

- tüzifa segélyezési rendszer

- iskolai támogatás

- önkormányzati segélyezési, támogatási rendszer

- komplex telep program

Ezeknél egyértelműen nézik hogy cigány e az illető, ami pedig törvényellenes, mert az egyenlő bánásmódról szóló trv. kimondja, nem lehet megkülönböztetni senkit származása alapján. Csak nincs aki felvállalja nagyban, hogy szót emeljen ezért.

2013. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szkeptikus vagyok.


Törvényben nincs olyan, hogy valamit csak cigány kaphat, ezt történetesen tudom.


A gyakorlat... miért kivételezne az egyszeri hivatali ügyintéző a cigányokkal? Ő maga valószínűleg nem cigány, így összekacsintás kizárt. valaki nyilván azzal fog jönni, hogy politikai megrendelés, az is blőd baromság, hiszen senki nem fog ideológiával kiokosítani egy, a hierarchia legalsó fokán levő ügyintézőt. Meg nem is éri meg pont tőlük szavazatot venni, hiszen kisebbségben vannak.


Szerintem annyi az oka, hogy több köztük a hátrányos helyzetű, amin lehet gondolkodni, hogy miért, de ez már nem a kérdés része.

2013. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a felvilágosítást.
2013. szept. 23. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!