Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Légfegyver tartás hogy is...

Légfegyver tartás hogy is van? 18 év felett,7.5 joule alatt bármilyet? Mivrl lehez felszerelni, bármivel? ( Illetve olyat hallottam, hogy bizonyos madarakra lehet vele vadászni? Ez igaz? Ha igen, mire? )

Figyelt kérdés
2014. nov. 23. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Kizárólag sportolásra használható. A fegyvertartás általános szabályait meg kell tartani (pl. a vasszekrénybe zárást.) A kertedben lövöldözhetsz vele, de csak céltáblára, tárgyakra. Biztonsági előírás, hogy csak olyan helyen tehető meg, ahol fizikai lehetetlenség, hogy a lövedék kirepüljön az utcára, szomszédos telekre stb.

Tehát ha pl. sodrony kerítés van, ott tilos lövöldözni bármire.

Nincsenek olyan madarak, amelyekre szabad lövöldözni. Sőt, azt is tilos, hogy ezek elhessegetése céljából lövöldözz. Mivel hangja jelentéktelen, erre nem is alkalmas igazán.

2014. nov. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Mivan? Milyen vasszekrény? Szekrénybe kizárólag a jogilag lőfegyvernek minősülő fegyvereket kell zárni. A 7,5J alatti légfegyver jogilag nem minősül lőfegyvernek. Javaslom a 2004. évi 24. törvényt és a 253/2004. évi korm. rendelet áttanulmányozását mielőtt ilyeneket bekommentelsz.


18 év felett megvásárolhatod, birtokolhatod és csak és kizárlag magánterületen a telek tulajdonosának beleegyezésével használhatod. A lövés irányát úgy kell megválasztani hogy a kilőtt lövedék semmilyen körülmények közt nem repülhet ki a magánterületről.


Közterületre kivinni csak a fegyvert ürítve, biztosítva, (már ha van rajta biztosító) elcsomagolva, a lövedékeket és a fegyvert külön csomagolva lehet. (vászon gitártáska, a belsejébe rakod a légpuskát, a külső rekeszbe pedig a lövedéket, ez bőven megteszi)


Bármit felszerelhetsz rá ami nincs külön engedélyhez kötve. Tulajdonképpen ha a felszereléseket legális forrásból vásárolod akkor nem lesz gond. Ilyen szempontból csak a jogilag lőfegyvernek minősülő fegyvereknél vannak megkötések.


Nem, nem lehet vele semmire sem vadászni és semmilyen élőlényben nem tehetsz kárt légfegyverrel..

2014. nov. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:

Nem kell sem fegyverszekrény, sem 18 éves életkor. Nem tudom, honnan veszitek ezeket.


253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet

39. §

(3) A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy csak cselekvőképes, nagykorú személy felügyelete mellett használhat festéklövő fegyvert, légfegyvert.


A megvásárlásról nincs szó benne, de ha ti látjátok, akkor copy ide plz.



Vadászni nyilván nem lehet vele, persze.

2014. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A megvásárlásról nincs szó benne, de ha ti látjátok, akkor copy ide plz."

Hmm... ez érdekes, ugyanis egy szóval nem mondtam hogy csak 18 év felett lehet megvásárolni. De ha te látod akkor "copy ide plz"


A kérdező kapásból úgy indított hogy 18 év felett, én pedig leírtam azokat amik a 18 év felettiekre vonatkoznak (bekerített magánterület, stb)


Viszont van egy olyan bökkető hogy általában a normális lelkiismeretes boltoknál van egy üzletszabályzat. Légfegyvert 18. év felett, airsoft replikát pedig 14 év felett szoktak kiadni, bár valahol még azt is 18 év felett szoktak. Fiatalabb koromban néhány éve elég sokszor voltam vadász ill. airsoft boltban nézelődni, és mind a két helyen megemlítették hogy ha majd vásárolni szeretnék akkor hozzak magammal egy 18 éven felülit.

2014. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:

Idézlek téged:

"18 év felett megvásárolhatod, birtokolhatod"

Ez persze igaz, 30 és 55 felett is így van, csak ugye a logika azt mondja, hogy ha ez nem egy éles határ, akkor nem jó leírni, mert úgy tűnik, hogy az. :)


Értem az üzletszabályzatot is, de az nem überli a jogszabályokat. Tehát ha nem tilos értékesíteni és van raktáron, akkor KÖTELEZŐEN el kell adniuk a vásárlónak, egyébként a vásárló a Fogyasztóvédelemhez fordulhat, sőt, polgári pert is indíthat.

OK, tudom, nyilván nem fog egy 15 éves perelni a diszkrimináció miatt, de megtehetné.

2014. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!