Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire törvényes? Etikus?

Mennyire törvényes? Etikus?

Figyelt kérdés

november 26-án kaptam egy határozatot a hely önkormányzattól, hogy december 2-án kötelező jelleggel meg kell jelennem egy előadáson. Már eleve nonszensz, hogy 3 munkanappal korábban értesítenek.

Viszont fellebbezni 15 munkanapig lehet. Ergo azután fellebbezhetek, hogy ott kellett volna lennem. Ezek alapján simán csinálhatja, az önkormányzat, hogy elutasítja a fellebbezést az dec. 2 után. Majd kiszabja a büntetést a távolmaradás miatt?

Ez az egész mennyire törvényes? És mennyire etikus? Az első nyilván kérdéses, a második inkább csak költői kérdés



2014. nov. 27. 12:05
 1/7 BlackSword ***** válasza:

Törvényes is és etikus is... Ugyanis semmi nem gátol meg abban, hogy azonnal fellebbez... Ráadásul időben szóltak, a legtöbb embernek ennyi időt sem hagynak, hanem 2 napot, azt jó napot...


Igen megtehetik ezt is, de ha csak nincs rá valami nyomós okod, hogy ne menj el, akkor inkább menj el... Ha van, akkor meg lehet velük beszélni...

2014. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel valószínűleg munkanélküli vagy, így azt gondolják, hogy úgyis ráérsz bármikor.
2014. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Betegség, -háziorvosi igazolás!
2014. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok munkanélküli, éppen ezért kérdezem.

Nem tudom, nekem aki nem azzal töltöm az életem, hogy várom, hogy történjen valami, dolgozom, felelősségteljes pozícióban, nem éppen úgy megy a dolog, hogy este betelefonálok (miután hazaértem és olvasom a levelet), hogy bocs de holnap nem megyek. Na mindegy, szóval akkor törvényes és etikus?! Akkor szimplán inkorrekt. De lehet én vagyok szociálisan érzékeny az ilyenre. Azért kíváncsiságból megjátszanám egy dec. 3ai fellebbezéssel a dolgot. Mégis mi történik.

Egyébként ez a polgári védelmi akármi oktatásról van szó. Értelme nincs sok, de a lebonyolítás érdekes így megint...

2014. nov. 27. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy munkanélküli, akkor milyen alapon köteleznek rá? Az ilyesmit az FHT-ben részesülőknek szokták küldeni.
2014. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne. Ha nem vagy tartósan munkanélküli, hanem rendes, bejelentett munkahelyed van, minek küldenek neked ilyesmit?
2014. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!