Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám hadirokkant volt, a...

Futár 1 kérdése:

Édesapám hadirokkant volt, a múlt hónapban elhunyt! Éveken keresztül voltam vele ápolásin. Van e lehetőségem hozzátartozói kárigényt benyújtanom, és ha igen akkor hová?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
remélem hogy nincs
2014. nov. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

"Hozzátartozói kárigény


Akinek közeli hozzátartozója közlekedési, üzemi vagy egyéb balesetben életét veszti, az igényt tarthat vagyoni (pl. temetési, gyászszertartással kapcsolatos) és nem vagyoni (lelki trauma miatti) kárainak megtérítésére, valamint az elhunyt hozzátartozó után jövedelempótló járadékot is igényelhet."

[link]


Az apád a kora/betegsége miatt hunyt el nem balesetben, így ez rá nem érvényes. Ahogy nem is ő volt az eltartód.

2014. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak! Apám megsebesült a II.világháborúban! jobb szemét kilőtték! 72-ben megvakult a másik szemére! 10 éves voltam.Nekem az jutott hogy kisérgessem,segítsem,stb! anyám elhagyott bennünket! Egész életemre kihatással volt apám háborús sérülése! Ha a zsidóknak többszörösen járt mindenféle kártérítés akkor nekem MAGYARNAK nem? Remélem TE is át éled ezt amit én 39 év alatt!!!!!!
2014. nov. 28. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem jár, háború volt, évtizedekkel később halt meg, illetve neki járt a rokkantsági járadék.


Holokausztot ne keverd ide, kárpótlást azok kaptak, akik megjárták a táborokat vagy családtagjuk halt meg ott. De ezt akkor kapták, nem most.


A másodikat miért pontoztad le? A pontos jogi meghatározást másolta be?!

2014. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Véletlen volt a lepontozás,ez első válaszadó kiakasztott!Egyébként nem teljesen idevágó amit bemásolt!A holokausztot muszáj idehoznom,hisz még tavaly vagy tavaly előtt is kaptak kártérítést a zsidók leszármazottjai! Még az unokák is! Az én életemre is kihatással volt a háború,ezért nem értem mivel különbek a holokausztot elszenvedők leszármazottjai! Az én apámat 16 évesen vitték el az oroszok munkaszolgálatra,fél évig volt oda,ott lőtték ki a szemét!
2014. nov. 28. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit intézni!?
2019. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!