Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1993-ban elhunyt a feleségem....

Atyec kérdése:

1993-ban elhunyt a feleségem. És a mult héten véletlenül megtudtam, hogy az Állami Népességnyílvántartó engem "házas"-ként tart nyilván. Az derült ki, hogy 1994-ben állítólag megnősültem. Én erről nem tudok. Ez nem vicc! Hova kell most fordulnom?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 09:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

Lehet,hogy csak egy ügyvédnek van hozzáférése az ilyen dolgokhoz.


Az adatokat legalább tudod,hogy ki a feleséged?És hogy hol nősültél?Mert akkor ahhoz az Önkormányzati Hivatalhoz kell fordulnod.


Most gondolj bele a "feleséged" sem tudja,hogy te meg a "férje"

2013. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképp menj be, és kérdezd meg, hogy mikor, mi alapján jegyezték ezt be.

Ki kell deríteni, nyilván tévedés történt, esetleg egy azonos nevű ember miatt.

Utána kell járni sajnos.

2013. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
55%
Rendőrségre.
2013. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%
A Rendőrség hivatalaból fogja majd kinyomozni, ki élt vissza az adataiddal.
2013. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
5%
Valószínűleg elévült már a bűncselekmény.
2013. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%

akár elévült akár nem visszaélésre ad lehetőséget.

utána kell járni mielöbb. az is lehet direkt történt s ki tudja mit tett egy csaló ezzel a helyzettel...



az összes felmerült tanás jó, elég nagy a fejeltlenség a hivatalokban de elöbb utóbb találsz valakit aki tudja mi a teendő hova kell menni.

másfelől fennáll a körbeküldés lehetősége is.

egy biztos mielöbb el kell intézzni ez a helyzet veszélyes.

pl. ha a "feleséged" hitelt vesz fel azt közösen kell törleszteni... oké hogy az engedélyed nélkül nem vehet fel hitelt na de az "engedélyed" nélkül hozzád se mehetett volna...

2013. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
10%
Az állam is hibázott, de a kötelező népszámláláskor neked is kötelességed lett volna ezt jelenteni!
2013. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%

5-ös, milyen bűncselekményről beszélsz?

Itt az adminisztrációs hibát kell kijavítani, mert különben, ha egyszer meg akar házasodni, nem engedik, meg más baja is lesz ezzel.

2013. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sem bűncselekmény hanem adminisztrációs hiba.


Velem már kétszer is csináltak mondjuk ennél enyhébb adminisztrációs hibát.


Most,hogy ez felmerült azon gondolkodtam el,hogy valószínűleg azért van,mert sok nőnek ugyanez a neve,mint nekem,hogy már klubunk is van a neten.


Szóval a tippem az,hogy ezért kaptam már ki én is két "adminisztrációs hibát".


De utána járkálni,meg,hogy vonják vissza a fizetési követelést,mert az a T.M. nem én vagyok,nem kellemes.

2013. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%

én nem vagyok benne biztos hogy ez hiba volt. bőven meglehet hogy valaki direkt alakitotta ki ezt a helyzetet. ez kicsit a személyiséglopáshoz hasonló büncselekmény lehet.

ha csak hiba akkor kisebb a gáz. az igazán veszélyes az ha valaki direkt, tervel céllal idézte ezt elő.


népszámláláskor hogy jelenthette volna ha nem is tudott róla, csak a mult héten derült ki s akkor is véletlenül?


de már csak azért is érdemes sürgősen tenni valamit mert ha tudod akkor nem csak érdekességed de kötelességed is jelenteni ezt a helyzetet.

innentől kezdve már valóban felelős vagy ha nem teszel semmit.

2013. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!