Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csinálhat e cukrászda "Micimac...

Csinálhat e cukrászda "Micimackó" /Walt Disney/formatortát? Pl ékszerész nem csinálhat "adidas" jelet. Szerzői jogvédelem alá esik? Ki büntet érte? A jogvédő Liga?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem csinálhat. de ha megrendelésre csinálja, akkor a kutya sem fog beleszólni.
2010. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég könnyű eltüntetni a bizonyítékot. A székletből meg nem kimutatható az eredeti forma. :D
2010. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csinálhat. Egy ékszer az más mert maradandó.
2010. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztük a cukrászdában, hogy miért olyan idétlen színe van a Nemo marcipántortának: azért, mert ha az eredeti narancs színnel csinálják, akkor kemény jogdíjat kell fizetni rá, így viszont az eltérő szín miatt nem számít Nemo-nak.
2010. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én már láttam Nike-s fülbevalót ami ezüst volt..


egyébként mi a helyzet az olyan tortákkal amikre ilyen képeket csinálnak, nekik is kell jog díjat fizetni?


itt a kép milyen tortára gondoltam:

[link]


csak hogy témánál maradjunk xD

2010. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez utóbbin ilyenre nyomtatott ostyalap van, szerintem az után a gyártó fizeti a jogdíjat.

A kérdésfeltevőnek azt javasolnám, hogy ha ilyet szeretne beszélje meg egy ismerős cukrásszal, biztos megcsinálja, csak nme kell reklámozni.

2010. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mostmár csinálhat mert elvileg nem jogvédet
2023. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!